06-10-2014, 17:13
Czy można nie zdać egzaminu dyplomowego?
Czy znacie przypadki osób, które nie zdały egzaminu dyplomowego? Czy jest to możliwe w ogóle jeżeli ktoś samemu pisał pracę dyplomową? Na jakiej zasadzie to się odbywa, że ktoś nie zda? Czy trzeba np. nie odpowiedzieć na żadne pytanie czy może mocno się zestresować i po prostu się "zaciąć"? Ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie?
03-04-2015, 12:45
Czy można nie zdać egzaminu dyplomowego?
Nie znam takich przypadków, aby ktoś nie zdał egzaminu dyplomowego. Jeżeli tylko samemu pisałeś pracę dyplomową, wiesz, co sprawiło Ci największą trudność i umiesz co nieco o niej odpowiedzieć (a później odpowiedzieć na pytania komisji) to nie ma takiej możliwości, abyś nie zdał egzaminu dyplomowego.

Warto też zwrócić uwagę, że komisja podczas egzaminu dyplomowego podejmuje decyzje i zadaje pytania na Twoją korzyść, także naprawdę nie ma się co stresować, tylko przećwicz kilkukrotnie swoją prezentację w domu i odpowiedz sobie na najczęściej zadawane pytania na obronie pracy dyplomowej w kontekście Twojej pracy dyplomowej

Czy promotor pracy dyplomowej coś na tym zarabia?
[quote="raffy"]Czemu tak mało jest promotorów i na jakiej zasadzie są oni wybierani?[/quote] Mowa o informatyce, więc jak wiadomo tylu jest promotorów ile, że tak powiem: gałęzi informatyki. Jeden gość, który zajmuje się programowaniem ma tematy od programowania, drugi od baz danych, trzeci od systemów i sieci, czwarty od CAD-a itd.
raffy 6 15,324 05-12-2015 12:10
Ostatni post: miak75
  Jaki prezent z okazji obrony pracy magisterskiej?
Kwiaty to podstawa moim zdaniem dla kobiety :)
mc_dziacek 11 4,874 05-12-2015 12:03
Ostatni post: miak75
  Ile stron powinna mieć praca licencjacka?
Ogólnie przyjmuje się, że praca licencjacka powinna mieć liczbę stron w przedziale od minimum 30 do maksimum 70 stron. Nie wiem jak jest to w instytucie Matematyczno-Przyrodniczym, jednak każda uczelnia/wydział/instytut ustala sobie indywidualnie ile prace dyplomowe powinny liczyć stron. Dla np. kierunku "filologia angielska" praca licencjacka powinna zawierać 35-40 stron pisanej czcionką Times New Roman o rozmiarze 12.
masa992 4 40,781 03-12-2015 13:27
Ostatni post: krsmoh
  Jak wygląda obrona pracy licencjackiej?
Możesz kupić tylko promotorowi jako zwykły podarunek i dać po obronie. Nie musisz kupować wszystkim kiedy jesteś sam. Podarunki dla komisji to jest dobry pomysł jak jest was więcej.
Szyszka 6 71,365 03-12-2015 13:17
Ostatni post: krsmoh
  Jak wygląda prezentacja swojej pracy na obronie?
Nie, podczas prezentacji pracy dyplomowej omawiasz tylko najistotniejsze jej aspekty, a dokładniej założenia (cele pracy) oraz wnioski, które nasunęły Ci się podczas jej pisania, potwierdzenie (bądź zaprzeczenie) tezy stawianej na początku podczas pisania tejże pracy. Mniej więcej coś takiego. Poza tym tego typu informacji powinien udzielić Ci promotor.
aktep130 3 1,396 25-08-2015 19:43
Ostatni post: admin