• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy na maturze mogą być dwa wiersze?
#1
Jestem maturzystką 2014 i zastanawiam się czy w części teoretycznej - pisemnej na maturze z polskiego mogą pojawić się dwa wiersze które trzeba by przeanalizować? Czy jest taka opcja możliwa czy zawsze pojawia się lektura oraz wiersz czy tak jak co roku - zawsze dają do przeanalizowania również i wiersz czy inną formę literacką niż powieść/opowiadanie?
 
Reply
#2
Nie, raczej jest to mało prawdopodobne, aby na maturze pojawiły się wspomniane dwa wiersze. Tak samo rzadkością jest, aby na maturze były 2 tematy wypracowania. Wspomniałem o tej kwestii już tutaj.
 
Reply
#3
To znaczy jest to możliwe, że na maturze pojawią się dwa wiersze, które trzeba będzie przeanalizować i np. dokonać porównania obrazu jakiegoś tam w jednym i drugim wierszu, ale oprócz wierszy na maturze zawsze będzie także opowiadanie do napisania na podstawie danej nam lektury.
 
Reply
#4
Opowiadanie na maturze z polskiego ? No chyba nie Oczko
 
Reply
#5
Oj tam, chodziło mi o wypracowanie oczywiście Język
 
Reply
#6
Czy prawdą jest, że na maturze z polskiego zawsze jest jeden wiersz a drugi temat to jakieś wypracowanie i opowiadanie? Bo raczej nie zdarzy się tak, aby zawsze trzeba było pisać wypracowanie/opowiadanie. Chyba muszą dać maturzystom jakąś dowolność i wybór form i gatunków literackich.
 
Reply
#7
Czytałaś Justynko temat? Czy zadajesz bezsensowne pytania?
 
Reply
#8
(09-08-2014, 11:31 )justynka00 napisał(a): Czy prawdą jest, że na maturze z polskiego zawsze jest jeden wiersz a drugi temat to jakieś wypracowanie i opowiadanie? Bo raczej nie zdarzy się tak, aby zawsze trzeba było pisać wypracowanie/opowiadanie. Chyba muszą dać maturzystom jakąś dowolność i wybór form i gatunków literackich.

Wypracowanie jak już. Jak wspomniano wyżej, na maturze pisemnej z języka polskiego zawsze dają uczniowi wybór formy pisemnej, czy lepiej czuje się analizując wiersz (bądź wiersze) czy woli pisać wypracowanie na zadany temat z lektur.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka lektura może być na maturze 2016?
Cześć. Jaką lekturę typujecie na maturze 2016? Jak sądzicie, jaka książka i jakie wiersze najprawdopodobniej będą na maturze 2016 z języka polskiego? Zachęcam do podawania swoich typów, może akurat komuś uda się poprawnie wytypować lekturę, która tym razem pojawi się na maturze. Ma ktoś jakieś pomysły i sugestie, jakie lektury albo jaką epokę warto powtórzyć przed maturą 2016? Za wszystkie sugestie bardzo dziękuję.
samiecalfa1995 13 29,939 27-04-2016, 12:19
Ostatni post: aktep130



Browsing: 1 gości