21-06-2012, 10:05
Hej
Czy opłata rekrutacyjna podczas rejestracji na studia jest zwracana? W jakich przypadkach jest zwracana opłata rekrutacyjna?
Pozdrawiam!
21-06-2012, 10:19
Nie jest.
21-06-2012, 14:48
Czy opłata rekrutacyjna na studia jest zwracana?
Dziwne pytanie ! Opłata rekrutacyjna nie jest zwracana.
21-06-2012, 14:53
Czy opłata rekrutacyjna na studia jest zwracana?
Wspomniana ta kwestia zwrotu opłaty rekrutacyjnej była już w tym dokumencie oraz tutaj na forum. Opłata rekrutacyjna jest zwracana tylko wtedy, gdy kierunek na który składałeś/aś podanie nie został uruchomiony z powodu np. małej liczby chętnych. W przypadku gdy się nie dostaniesz, bo miałaś/eś za mało punktów, opłata rekrutacyjna również nie jest zwracana.
23-07-2013, 0:15
Czy opłata rekrutacyjna na studia jest zwracana?
Czyli nie zwracają opłaty rekrutacyjnej nawet wtedy jeżeli ktoś złoży podanie na studia niestacjonarne a okaże się że w ogóle studiów niestacjonarnych na tym kierunku nie będzie ze względu na małą liczbę chętnych?
23-07-2013, 7:09
Czy opłata rekrutacyjna na studia jest zwracana?
Akurat w tym wypadku zwracają. Zresztą admin to napisał w poście przed Twoim.
28-02-2016, 13:35
Czy opłata rekrutacyjna na studia jest zwracana?
Dlaczego opłata rekrutacyjna na wybrany kierunek studiów, jeżeli na niego nie pójdę albo się nie dostanę nie jest zwracana? Przecież to zalatuje oszustwem i naciągactwem na kilometr...

Jeżeli składam podanie na kierunek np. Prawo, na który jest mnóstwo osób chętnych, załóżmy że jest 100 miejsc a ja będę 160-ty to dlaczego mają mi nie zwrócić opłaty rekrutacyjnej, skoro i tak nie mam szansy się dostać?
28-02-2016, 14:31
Czy opłata rekrutacyjna na studia jest zwracana?
Co jest oszustwem i naciągactwem?
To nie składaj skoro nie masz szansy się dostać. Takie są zasady. Podpisując regulamin rekrutacji się na niego zgadzasz to nie masz prawa narzekać. Opłata rekrutacyjna to obsługa ludzi, obsługa systemu, obsługa wszystkiego co wiąże się z uczelnią. A nie tylko to, że Ty się wklepiesz w system i jesteś szczęśliwy.

Czy na studia liczy się świadectwo?
Nie, po wprowadzeniu nowej matury obecnie tylko matura liczy się na studia, czyli jej wyniki biorą udział w rekrutacji. Świadectwo ukończenia szkoły średniej nie ma żadnego znaczenia przy ustalaniu rankingu osób na dany kierunek, jest jedynie konieczne jako dowód ukończenia szkoły średniej i to właśnie świadectwo zanosisz łącznie z innymi dokumentami do dziekanatu, jeśli dostaniesz się na studia.
fleczu1996 6 8,141 28-02-2016 14:31
Ostatni post: Cubaza
  Do kiedy trzeba zapłacić opłatę rekrutacyjną?
Hej Czytałam w harmonogramie, że do 20 lipca trzeba zapłacić opłatę rekrutacyjną. A jak ja będę się rejestrowała 19 lipca w systemie i wtedy wybierała kierunki i wtedy pójde na pocztę to chyba nie dojdzie w 1 dzień? Poza tym 20 lipca to jest chyba piątek... Czy decyduje np. data przelewu czy stempla na wydruku z poczty? Czy tutaj chodzi o datę wpłynięcia do nich pieniędzy?
dzastin18 1 1,763 28-02-2016 13:37
Ostatni post: wladimirputin3
  Kiedy zaczyna się rekrutacja na studia 2016?
Rekrutacja na studia 2016 zaczyna się na początku maja 2016 roku (tak było dotąd w latach ubiegłych). W tym czasie zostanie uruchomiony system elektroniczny za pośrednictwem którego dokonuje się rejestracji na wybrany przez siebie kierunek (lub kierunki) studiów. Rejestracja jest zupełnie elektroniczna, nie musisz zatem zanosić żadnych podań i próśb. Dopiero, gdy w systemie elektronicznym po zakończeniu przyjmowania podać zobaczysz, że zostałeś zakwalifikowany do przyjęcia, zanosisz oryginały matury oraz świadectwa ukończenia szkoły średniej. W [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Terminy-Harmonogram-rekrutacji-na-rok-akademicki-2014-2015-na-PWSZ-w-Tarnowie-t][b]tym[/b][/url] wątku możesz zobaczyć, jak w ubiegłym roku wyglądał harmonogram rekrutacji na studia na PWSZ w Tarnowie.
wladimirputin3 5 1,295 28-02-2016 13:04
Ostatni post: admin
  Rekrutacja wrześniowa a brak dyplomu
[quote='aktep130' pid='20015' dateline='1441724927'] Mam pytanie, chce w drugiej rekrutacji zapisac sie na adiministracje na magisterkę, jednak obrone pracy licencjackiej mam dopiero przed samym koncem rekrutacji... obronię się i chce przed 18stym zapisać się na magisterke w drugiej rekrutacji, ale nie będe miała do tego czasu jeszcze dyplomu ukonczenia, ponieważ jak mi wiadomo czeka się na niego 2 tygodnie i co wtedy? mimo wszystko mogę rekrutować, a dyplom jakoś donieść czy jak? [/quote] Jeszcze dopowiem że jeżeli chodziłoby o dostanie się na inną uczelnię, a nie ma się jeszcze dyplomu wystarczy złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o ukończeniu studiów. Od razu zazwyczaj są tam podane wszystkie informacje jakie wymagają uczelnie: daty, średnia za cały okres trwania studiów, średnia za ostatni semestr, skala oceniania uczelni.
aktep130 3 1,658 21-09-2015 22:01
Ostatni post: Ahmed
  Opłata za rekrutacje
Zapłaciłam w ostatni dzien rekrutacji opłate rekrutacyjna w kasie PWSZ. Na ERKu pisza, że liczy się data zaksięgowania, a przelew zostaje przekazany do 2 dni roboczych, dzisiaj mija właśnie ten drugi dzień, rekrutacja zakonczona, a na Erku nadal mi piszę, że mam kwote niezaksięgowaną? Co zrobić? czekać dalej na to potwierdzenie?
aktep130 3 1,064 21-09-2015 19:31
Ostatni post: aktep130