• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy na studia liczy się świadectwo?
#1
Mam pytanie, czy są jeszcze jakieś studia i uczelnie gdzie liczy się świadectwo? Czy świadectwo ukończenia szkoły średniej jest już wręcz całkowicie nieważne na studia i zostało wyparte przez wyniki z matur? Co się liczy bardziej i dla uczelni jest istotniejsze? Czy lepiej przykładać się do matury czy może do ocen na świadectwie? Za wszystkie wypowiedzi z góry dziękuję.
 
Reply
#2
Nie, po wprowadzeniu nowej matury obecnie tylko matura liczy się na studia, czyli jej wyniki biorą udział w rekrutacji. Świadectwo ukończenia szkoły średniej nie ma żadnego znaczenia przy ustalaniu rankingu osób na dany kierunek, jest jedynie konieczne jako dowód ukończenia szkoły średniej i to właśnie świadectwo zanosisz łącznie z innymi dokumentami do dziekanatu, jeśli dostaniesz się na studia.
 
Reply
#3
Czyli nawet jeśli będę miał same "3" na świadectwie a napisze maturę dobrze to i tak mogę być np. pierwszy na liście studentów zakwalifikowanych na danym kierunku?
 
Reply
#4
(22-02-2013, 15:07 )fleczu1996 napisał(a): Czyli nawet jeśli będę miał same "3" na świadectwie a napisze maturę dobrze to i tak mogę być np. pierwszy na liście studentów zakwalifikowanych na danym kierunku?

Dokładnie tak. Wprowadzenie "nowej matury" rozwiązało właśnie problem ze świadectwami dzięki czemu na studia liczy się tylko matura. Nawet, jeżeli na świadectwie ukończenia szkoły średniej będziesz miał same dwóje a maturę zdasz wzorowo, dostaniesz się na wymarzone studia.
 
Reply
#5
A czy jeśli ukończę szkołę w 2016 roku to moje świadectwo również nie będzie się liczyło na studia? To jeżeli ktoś starał się wszystkie lata dobrze uczyć, a teraz okazuje się nagle, że świadectwo nie liczy się na studia, to po co w ogóle są wystawiane oceny?
 
Reply
#6
Świadectwo ukończenia szkoły średniej nie liczy się na studia. Odkąd mamy nową maturę - czyli od ponad 10 lat, to żadne oceny wystawione przez nauczycieli nie będą mieć wpływu na ranking osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Ocena wystawiona przez nauczyciela w większości nie zawsze odzwierciedla faktyczny poziom wiedzy kandydata. Zależy to też od tego, czy dany nauczyciel lubił ucznia, zatem taki wynik, jeśli byłby brany pod uwagę na studia byłby dość mało wiarygodny. Zamiast tego mamy oceny z matur, które są sprawdzane anonimowo przez niezależnych egzaminatorów, co ma zagwarantować niezależność i wiarygodność wyniku.
 
Reply
#7
Ty chyba jednak naprawdę przyjechałeś z Rosji, gdzie są jakieś inne dziwne zasady...
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy opłata rekrutacyjna na studia jest zwracana?
Hej Czy opłata rekrutacyjna podczas rejestracji na studia jest zwracana? W jakich przypadkach jest zwracana opłata rekrutacyjna? Pozdrawiam!
eburek2 7 9,206 28-02-2016, 14:31
Ostatni post: CubazaBrowsing: 1 gości