• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy po administracji można zostać komornikiem?
#1
Proszę mi powiedzieć jeszcze, czy po administracji mogę zostać komornikiem? Czy wystarczy zostać magistrem administracji aby mieć zawód komornika? Albo jeśli nie, to co jeszcze dodatkowo będę musiał skończyć, żeby zostać komornikiem? Czy wymagane są tylko i wyłącznie studia prawnicze? Pytam bo trochę mi się podoba ten zawód, ale po specjalności Administracja bezpieczeństwa wewnętrznego to chyba nie wiem, czy można będzie nim zostać?
 
Reply
#2
Tak, po administracji możesz zostać komornikiem. Aby zostać komornikiem musisz skończyć prawo bądź administrację. Jednakże na forum pisałem już o tym więcej, po szczegóły odsyłam tutaj.
 
Reply
#3
A czy na komornika trzeba dodatkowo zdawać jakieś egzaminy licencyjne? No bo wiadomo, że trzeba też chyba jakąś praktykę jako pomocnik komornika odbyć aby potem móc samemu pracować jako komornik?
 
Reply
#4
Jasne, że tak. Wystarczy albo skończyć studia administracyjne wraz z odpowiednią specjalnością albo studia prawnicze. Trzeba uzyskać tytuł magistra na jednym z tych kierunków. Generalnie aby w ogóle pracować w zawodzie komornika należy najpierw dostać się na aplikację komorniczą a następnie po kilku latach zdać egzamin komorniczy, aby móc pracować jako samodzielny komornik. Dopiero egzamin komorniczy otwiera nam szeroką drogę do zarobków. Tak naprawdę miała być deregulacja zawodu komornika, ale to bardzo obniży jakość i poziom wiedzy komorników. Studia to tylko jedno z wielu wymagań do spełnienia, aby zostać komornikiem.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Administracja - czy po skończeniu mogę być radcą prawnym?
Mam nurtujące mnie pytanie: czy po skończeniu administracji mogę zostać radcą prawnym? Czy trzeba będzie zrobić tylko jakieś dodatkowe kursy i można już pracować jako radca prawny czy administracja jest to jakby za "słaby" kierunek w tym kierunku? A może wymagane są bardziej studia prawnicze niż administracyjne?
remielert 5 7,827 18-12-2015, 15:53
Ostatni post: oligarhaBrowsing: 1 gości