Odpowiedz 

Czy po administracji można zostać komornikiem?

30-07-2013, 9:07
Post: #1
Czy po administracji można zostać komornikiem?
Proszę mi powiedzieć jeszcze, czy po administracji mogę zostać komornikiem? Czy wystarczy zostać magistrem administracji aby mieć zawód komornika? Albo jeśli nie, to co jeszcze dodatkowo będę musiał skończyć, żeby zostać komornikiem? Czy wymagane są tylko i wyłącznie studia prawnicze? Pytam bo trochę mi się podoba ten zawód, ale po specjalności Administracja bezpieczeństwa wewnętrznego to chyba nie wiem, czy można będzie nim zostać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-07-2013, 12:50
Post: #2
Czy po administracji można zostać komornikiem?
Tak, po administracji możesz zostać komornikiem. Aby zostać komornikiem musisz skończyć prawo bądź administrację. Jednakże na forum pisałem już o tym więcej, po szczegóły odsyłam tutaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2013, 13:57
Post: #3
Czy po administracji można zostać komornikiem?
A czy na komornika trzeba dodatkowo zdawać jakieś egzaminy licencyjne? No bo wiadomo, że trzeba też chyba jakąś praktykę jako pomocnik komornika odbyć aby potem móc samemu pracować jako komornik?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2014, 9:27
Post: #4
Czy po administracji można zostać komornikiem?
Jasne, że tak. Wystarczy albo skończyć studia administracyjne wraz z odpowiednią specjalnością albo studia prawnicze. Trzeba uzyskać tytuł magistra na jednym z tych kierunków. Generalnie aby w ogóle pracować w zawodzie komornika należy najpierw dostać się na aplikację komorniczą a następnie po kilku latach zdać egzamin komorniczy, aby móc pracować jako samodzielny komornik. Dopiero egzamin komorniczy otwiera nam szeroką drogę do zarobków. Tak naprawdę miała być deregulacja zawodu komornika, ale to bardzo obniży jakość i poziom wiedzy komorników. Studia to tylko jedno z wielu wymagań do spełnienia, aby zostać komornikiem.

Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przeniesienie
Na tej uczelni wszystko jest możliwe. Zapytaj w sekretariacie czy są miejsca, napisz podanie do Rektora. Poczekasz kilka dni, będzie decyzja. Powodzenia.
pekuses 1 252 24-10-2016 8:17
Ostatni post: RJKA
Pytanie Administracja Bezpieczeństwa Wewnętrznego - studia II stopnia
Czy będzie, w tym roku utworzona specjalizacja Administracja Bezpieczeństwa Wewnętrznego na studiach drugiego stopnia - magisterskich? Ktoś coś wie na ten temat?
abw123 0 572 20-06-2016 20:31
Ostatni post: abw123
  Podyplomówka - Administracja
Czy ktoś może coś napisać na temat studiów podyplomowych na kierunku Administracja
mati8201 0 433 13-06-2016 14:36
Ostatni post: mati8201
  Prawo Cywilne - temat pracy licencjackiej
20 stron? O_o Mogę wiedzieć u jakiego promotora jesteś? Na administracji prace są zdecydowanie dłuższe niż 20 stron.
PAPAMAD 1 587 13-03-2016 18:45
Ostatni post: Pattttti
  Administracja - czy po skończeniu mogę być radcą prawnym?
Radcą prawym raczej nie zostaniesz po administracji. Ba, nie możesz nim zostać gdyż nie masz możliwości po administracji pójścia na aplikację radcowską, która jest niezbędna aby zostać radcą prawnym. Kolejnym warunkiem są ukończone studia prawnicze. Po administracji [b]nie możesz[/b] być więc radcą prawnym.
remielert 5 4,502 18-12-2015 15:53
Ostatni post: oligarhaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów