Odpowiedz 

Czy po szkole zawodowej można iść do wojska?

01-01-2014, 14:51
Post: #1
Czy po szkole zawodowej można iść do wojska?
Zastanawia mnie fakt, czy już po szkole zawodowej przyjmują ludzi do wojska? Czy trzeba skończyć nie wiem, jakieś technikum czy liceum wojskowe aby dopiero móc starać się o pracę w wojsku? Mam na myśli oczywiście wojsko zawodowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2014, 18:27
Post: #2
Czy po szkole zawodowej można iść do wojska?
W dzisiejszych czasach do zawodowego wojska można się dostać przez wyższą szkołę wojskową, NSR lub z cywila jeśli oczywiście wcześniej odbyło się służbę wojskową.

W NSR służbę pełnią żołnierze rezerwy. Żołnierzem rezerwy można zostać po odbyciu zasadniczej służby wojskowej (której już nie ma) lub po odbyciu służby przygotowawczej. Ze służby przygotowawczej można zostać powołanym do zawodowej. Osoba, która odbyła już służbę zasadniczą może starać się do wojska bezpośrednio (z pominięciem NSR).

Odpowiadając na Twoje pytanie, do szkoł oficerskich potrzebna jest zdana matura. Zatem po skończeniu szkoły zawodowej nie możesz dostać się do wyższych szkół oficerskich. Po skończeniu zawodówki możesz zrobić sobie jakieś liceum dla dorosłych, uzupełniające, następnie zdać mature i dopiero starać się do szkoły oficerskiej, aczkolwiek wymagana jest bardzo wysoka sprawność fizyczna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Wiadomości z Tarnowa 16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów