Witaj! Logowanie Rejestracja

Czy w pracy inżynierskiej można cytować?
#1
Zastanawiam się, czy pisząc pracę inżynierską można w niej wprost cytować, czyli wklejać gotowe, skopiowane cytaty z kogoś książki? Oczywiście mam tutaj na myśli legalne cytowanie, czyli gdy podamy źródło skąd taki cytat zapożyczyliśmy. Czy ktoś ma jakieś inne informacje w tym temacie? Znacie szczegóły odnośnie cytowania w pracy inżynierskiej na PWSZ w Tarnowie?

Temat nie dotyczy mnie, ale muszę pomóc znajomemu, który pisze pracę inżynierską i nie jest pewien, czy dany cytat może wprost skopiować, czy musi go "przerobić", ale myśl cytatu pozostawić. Chodzi o to, aby system antyplagiatowy na PWSZ w Tarnowie nie uznał jego pracy za plagiat.

Pomóżcie!
 
Reply
#2
Jasne, można normalnie cytować w pracy inżynierskiej, jednak musi odbywać się to na typowych zasadach, czyli na końcu każdego cytatu należy zaznaczyć, że ten cytat pochodzi z takiego i takiego źródła. Oczywiście bezpieczniej byłoby zamiast zwykłego cytatu po prostu nie przepisywać go żywcem z książki, tylko lekko zmodyfikować a zostawić samą myśl tegoż cytatu, oczywiście z adnotacją, że pochodzi z innego źródła.
 
Reply
#3
Czyli raczej sugerujesz, aby nie przepisywać żywcem z danej książki, tylko zawrzeć samą konkluzję i tylko dać odwołanie do tejże książki?
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Można po studiach technicznych uczyć w szkole?
Hej Mam takie pytanie czy jeśli studiowałabym np. kierunek techniczny to można potem uczyć w szkole? Nie ma jakiś przeciwwskazań odnośnie tego? Fizyka techniczna jest kierunkiem chyba technicznym? Można jednak po tym np. uczyć w szkole, co? Albo po mechanice - to też fizyka w sumie?
eks_stanek 2 4,070 14-09-2013, 9:43
Ostatni post: adminBrowsing: 1 gości