• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy w pracy inżynierskiej można cytować?
#1
Zastanawiam się, czy pisząc pracę inżynierską można w niej wprost cytować, czyli wklejać gotowe, skopiowane cytaty z kogoś książki? Oczywiście mam tutaj na myśli legalne cytowanie, czyli gdy podamy źródło skąd taki cytat zapożyczyliśmy. Czy ktoś ma jakieś inne informacje w tym temacie? Znacie szczegóły odnośnie cytowania w pracy inżynierskiej na PWSZ w Tarnowie?

Temat nie dotyczy mnie, ale muszę pomóc znajomemu, który pisze pracę inżynierską i nie jest pewien, czy dany cytat może wprost skopiować, czy musi go "przerobić", ale myśl cytatu pozostawić. Chodzi o to, aby system antyplagiatowy na PWSZ w Tarnowie nie uznał jego pracy za plagiat.

Pomóżcie!
 
Reply
#2
Jasne, można normalnie cytować w pracy inżynierskiej, jednak musi odbywać się to na typowych zasadach, czyli na końcu każdego cytatu należy zaznaczyć, że ten cytat pochodzi z takiego i takiego źródła. Oczywiście bezpieczniej byłoby zamiast zwykłego cytatu po prostu nie przepisywać go żywcem z książki, tylko lekko zmodyfikować a zostawić samą myśl tegoż cytatu, oczywiście z adnotacją, że pochodzi z innego źródła.
 
Reply
#3
Czyli raczej sugerujesz, aby nie przepisywać żywcem z danej książki, tylko zawrzeć samą konkluzję i tylko dać odwołanie do tejże książki?
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chemia czy Inżynieria materiałowa?
Dostałam się na chemie na PWSZ jednak teraz myślę, że nie była to do końca przemyślana decyzja. Poczytałam trochę, pogadałam z ludźmi i pracy po tym nie ma, tym bardziej, że na PWSZ jest tylko licencjat. I zaczęłam się zastanawiać nad pójściem na inżynierię materiałowa. Jak myślicie, co lepsze z tych dwóch? :D Chemia czy Inżynieria materiałowa? O pracy w Tarnowie nawet za bardzo nie marze ale gdziekolwiek :D i drugie pytanie czy osoba taka jak ja która zawsze była bardziej za biologia niż fizyką, dałaby sobie tu rade? niby to nie politechnika ale jednak te wszystkie rysunki techniczne, mechanika itp, dałoby rade to ogarnąć dla kogoś kto nie jest typowym umysłem ścisłym? matmę lubiłam zawsze ale fizyki nigdy się nie uczyłam :D
kama94 1 1,876 15-08-2015, 10:17
Ostatni post: t_wronickiBrowsing: 1 gości