29-03-2012, 13:41
Cześć

Tak jak w temacie, jak policzyć tą średnią ocen na studiach? Bo w szkole normalnie średnią to wiem a na studiach inaczej czy tak samo?

29-03-2012, 14:24
RE: Jak liczy się średnią na studiach?
Każdy przedmiot ma przypisaną wartość punktów ECTS. Mnożysz uzyskaną ocenę z przedmiotu przez liczbę punktów dla danego przedmiotu. Sumujesz i dzielisz przez sumę samych punktów ECTS.

Np.

Analiza matematyczna - 3.0 - 8 pkt ECTS
Algebra - 4.5 - 4 pkt ECTS
WF - 5.0 - 0 pkt ECTS (czyli nie liczy się do średniej)
Historia - 3.5 - 6 pkt ECTS
itd.

Średnia: 3.0*8+4.5*4+3.5*6 / 18 więc średnia wynosi: 3,5
06-04-2012, 22:26
Średnia Ważona
18-06-2012, 15:03
(06-04-2012 22:26 )dzastin18 napisał(a):  Średnia Ważona
Zgadza się, każdy przedmiot ma swoją wagę w postaci punktów ECTS. Przedmioty kończące się egzaminem mają z reguły największą liczbę punktów, czyli ocena z tych przedmiotów liczy się najbardziej.
26-01-2013, 19:05
Jak liczy się średnią na studiach?
OK, ale co jesli z danego przedmiotu sa 3 oceny: z wykladu z cwiczen i z egzaminu ? To koncowa ocena z tego przedmiotu jest srednia tych 3 ocen ?? I co jesli punktacja Ects wyglada tak: egzamin - 5, wyklad - 0, cwiczenia - 0 ??? To znaczy, ze naprzyklad oceny z cwiczen nie bierze sie wogole pod uwage ??!!
26-01-2013, 19:15
Jak liczy się średnią na studiach?
Z wszystkiego masz osobną ocenę, chyba że prowadzący wymyśli inaczej. Z wykładu masz zazwyczaj tylko "zal" chyba że prowadzący postarał się żeby była z tego ocena, tal jak u nas z elektroniki Kucewicz, co wszystkim nam wydaje się całkowicie bez sensu..
26-01-2013, 19:27
Jak liczy się średnią na studiach?
No i jesli z czegos jest "ZAL" a na karcie pisze mi ze punkty Ects to 1 to co mam zrobic pomnozyc 1 * ZAL !!???
26-01-2013, 19:33
Jak liczy się średnią na studiach?
Chodzi mi o to ze na "Karta okresowych osiagniec studenta" z naprzyklad Analizy Matematycznej za egzamin jest 5 punktow Ects, za cwiczenia 0 i za wyklad 0. A w indeksie mam te trzy pozycje z tego przedmiotu wziete w taka klamre i pisze obok 5 - tak jakby za calosc bylo 5 punktow. Wiec teraz nie wiem czy mam liczyc srednia arytmetyczna z cwiczenia + egzamin (bo z wykladu nie ma oceny) i to pomnozyc przez punkty Ects, czy brac pod uwage tylko ocene z egzaminu i ja pomnozyc przez 5 ????
26-01-2013, 20:34
Jak liczy się średnią na studiach?
Zawsze liczy się tylko wykład z danego przedmiotu. Nie ma tak, że laborki z czegoś są punktowane pkt. ECTS.

Ocena za wykład to ocena końcowa na którą składa się najczęściej: ocena z zaliczenia wykładu lub egzamin, ocena z laborek/ćwiczeń, ocena z projektu itd.

I to ta końcowa ocena jest wpisywana do indeksu.

Czasami jest tak, że nie ma wykładu, ale wtedy jest tylko ocena z laborek i to ona jest wpisywana do indeksu.
26-01-2013, 20:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2013 20:38 przez Kamil.)
Jak liczy się średnią na studiach?
ok rozumiem juz dzieki wielkie

a co jesli naprzyklad z jednego przedmiotu mam wpisane juz w indeksie ZAL ten przedmiot to WYbrane Technologie Chemiczne i byl z tego tylko wyklad na obecnosc a punkty Ects do tego przedmiotu to 1 co wtedy jak to liczyc ??
26-01-2013, 20:39
Jak liczy się średnią na studiach?
Nie wiem, czy w syllabusach jest wyszczególnione jak wygląda ocena końcowa (ta wpisywana do indeksu), ale na innych uczelniach jest to ładnie napisane:

Przykład:

Ocena końcowa: średnia ważona: ocena z egzaminu (waga 0,4) , ocena z laboratoriów (waga 0,3) oraz ocena z seminarium (waga 0,3)

I tą właśnie ocenę końcową prowadzący wpisuje do indeksu. Ta ocena właśnie liczy się do średniej (jest mnożona przez liczbę pkt. ECTS przypisaną do przedmiotu).
26-01-2013, 20:43
Jak liczy się średnią na studiach?
"ZAL" to zaliczenie bez oceny. Nie liczy się to do średniej, no bo jak?
26-01-2013, 21:35
Jak liczy się średnią na studiach?
No to dobrze, bo myślałem, że ocena z ćwiczeń się zupełnie nie liczy do średniej a jednak ta końcowa jest wystawiona w oparciu o nią, wiec luz. Aha czyli gdybym zamiast ZAL miał ocenę to wtedy bym liczył a tak to nie ok dzięki
10-04-2014, 15:25
Jak liczy się średnią na studiach?
Zatem czy średnia ważona na studiach to jest dobre rozwiązanie? A może mimo wszystko lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie średniej arytmetycznej i na jej podstawie wyliczania studentom średnich?
10-04-2014, 18:06
Jak liczy się średnią na studiach?
Średnia ważona jest lepsza. Ocena z egzaminu nie może być tak samo ważna jak ocena z ćwiczeń. Ocena z egzaminu ma wyższą wagę niż z ćwiczeń.
12-04-2014, 13:04
Jak liczy się średnią na studiach?
Ale od kiedy to ocena z ćwiczeń jest liczona do ostatecznej średniej? Ja mówię tu o ogólnej średniej. Średnia z przedmiotu jest wystawiana na podstawie ćwiczeń, projektu czy egzaminu i z tych 3 ocen jest liczona jakaś tam średnia co wpływa na ostateczną ocenę z przedmiotu.
20-08-2014, 13:35
Jak liczy się średnią na studiach?
Wiem już, jak liczy się średnią na studiach, jednak wciąż nie wiem, czy ocena z ćwiczeń liczy się do średniej ogólnej za cały semestr? Czy mógłby mi to ktoś wyjaśnić na jakimś przykładzie. Wiem, że np. ze statystyki są ćwiczenia i jest zaliczenie na ocenę. To do czego ta ocena jest i po co? Jestem studentką pierwszego roku więc jeszcze nie jestem w tych wszystkich tematach uczelnianych biegła.
20-08-2014, 13:51
Jak liczy się średnią na studiach?
Kamilie w jednym temacie wystarczy Tak, ocena z ćwiczeń liczy się do średniej Jeśli oczywiście ćwiczenia były na coś innego niż "zaliczenie"

Forum tarnowskie - Agora Najświeższe informacje z Tarnowa Wydarzenia, fotogalerie, rozrywka z Tarnowa Stacje bazowe telefonii komórkowych w Tarnowie Tarnowcity - tarnowski portal ogłoszeniowy
Wiadomości z Tarnowa 16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów iTarnow24.pl Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie