Dziennik budowy, książka obiektu budowlanego Warszawa Catering odchudzający warszawa
    Klasyczne i wyrafinowane wysokiej jakoci włoskie torebki skórzane Tylko dla wymagających Pań
    galanter.com.pl

03-05-2013, 21:51
Hej!
Chcę iść od tego roku akademickiego na filologię. Nie wiem jednak jaka filologia jest najlepsza i jaką filologię wybrać i na co się zdecydować. Może Wy doradzicie mi w wyborze? Jaka filologia wg Was jest najlepsza i najbardziej opłacalna? Których filologów brakuje najbardziej w Tarnowie, regionie i ogólnie w Polsce?
04-05-2013, 11:27
Jaka filologia jest najlepsza?
Jeśli już to przede wszystkim radziłbym zrezygnować całkowicie z najpopularniejszych filologii, które co roku kończą setki osób. Mam tutaj na myśli filologię angielską chociażby. Jeśli chcesz mieć większe szanse na rynku pracy, wybrałbym na Twoim miejscu np. filologię romańską z oferty PWSZ lub jeśli już filologie zachodnich języków.
05-05-2013, 20:19
Jaka filologia jest najlepsza?
Ja to polecał bym chińską( sinologię) a jeśli nie to anglistykę lub skandynawistykę. Po anglistyce zawsze pracę znajdziesz lepszą gorszą - ale będzie. Jeśli nie to idź w egzotykę i w ten sposób może uda ci się znaleźć dobrą pracę, a na nich angielski na pewno i tak będzie.

Lektorat z języka obcego
Tutaj w mojej ocenie wydaje się, że musisz wybrać taki język, który Cię interesuje. Możesz także poczytać o tym [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Jakiego-j%C4%99zyka-obcego-warto-si%C4%99-uczy%C4%87-t]jakiego języka warto się uczyć[/url]. Sam osobiście na Twoim miejscu wybrałbym język włoski :)
buterfly123 2 4,669 27-08-2014 18:09
Ostatni post: crack
  Czy warto studiować filologię rosyjską?
Wcale po filologii rosyjskiej nie jest tak kolorowo, jakby się mogło wydawać. Faktem jest, że co roku absolwentów filologii rosyjskiej jest znacznie mniej niż absolwentów chociażby filologii angielskiej. Najważniejsze to to, że w Tarnowie nie ma kierunku związanego z filologią rosyjską, są one prowadzone tylko w większych miastach w których jest większa szansa na znalezienie pracy, która wymagałaby znajomości tego języka (chociażby korporacje). Pracy jednak wcale nie ma tak dużo, jakby się mogło wydawać, ale osoby obrotne na pewno sobie poradzą.
madeleine 6 5,129 11-08-2014 15:43
Ostatni post: justylla
  Dziennikarstwo czy filologia polska?
Prawda jest taka, że jeśli wiążesz przyszłość z dziennikarstwem studia nie są Ci do tego potrzebne :) Słyszałem, że najlepiej kształcić się w dziedzinie o której chce się pisać ;)
patii2251 2 1,570 22-10-2013 23:07
Ostatni post: spamer24
  Inauguracja roku akademickiego 2013/14 w Instytucie Humanistycznym
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/14 w Instytucie Humanistycznym odbędzie się w poniedziałek [b]30 września 2013 roku o godzinie 10.00[/b] w auli uczelnianej - [b]sala nr C017[/b]. W uroczystej inauguracji [b]mają obowiązek uczestniczyć studenci I roku[/b] (teoretycznie) studiów, po zakończeniu której otrzymają: - indeks; - legitymację studencką; - kartę zdrowia; - umowę do podpisania w sprawie odpłatności za studia;
admin 6 2,499 23-09-2013 11:27
Ostatni post: noldor
  Czy warto studiować filologię czeską?
Jeżeli już bardzo chcesz studiować jakąś filologię, dobrze byłoby wybrać właśnie taką, po której każdego roku nie ma kilkudziesięciu tysięcy absolwentów. Filologia czeska jak i rosyjska (o którą pytałaś w innym wątku) są tymi rzadziej wybieranymi filologiami.
madeleine 1 1,889 14-08-2013 13:28
Ostatni post: admin