12-08-2012, 16:56
Jakie kierunki studiów po biol-chemie?
Na jakie kierunki studiów można iść po skończeniu klasy biol-chem w liceum ogólnokształcącym?
Chodzi mi nie tylko o takie kierunki które są na PWSZ ale takie najbardziej mnie interesują bo tutaj planuje chyba studiować. Generalnie kończyłam klasę biologiczno - chemiczną, zatem zdawałam maturę z biologii i chemii rozszerzoną. Jakie kierunki polecacie studiować? Co warto a czego nie warto studiować po takim profilu wykształcenia?
15-08-2012, 20:56
Jakie kierunki studiów po biol-chemie?
To zależy od tego, czego oczekujesz. Nikt za Ciebie nie wybierze kierunku studiów, gdyż musisz wybrać to, co naprawdę Cię interesuje. Po profilu biologiczno-chemicznym możesz w większości przypadków iść na kierunki związane ze zdrowiem, czyli wszystkie kierunki medyczne, fizjoterapeutyczne, rehabilitacyjne. Na PWSZ w Tarnowie jest to fizjoterapia oraz pielęgniarstwo.
21-08-2014, 19:53
Jakie kierunki studiów po biol-chemie?
A ja uważam, że po biol-chemie warto studiować kognitywistykę. Jest to kierunek, który dopiero co się rozwija i naprawdę może u nas w kraju nie jest on zbyt szeroko popularny jak np. wszystkie filologie czy kierunki medyczne, ale pracy po nim jest naprawdę mnóstwo i jest w czym wybierać. Tylko wystarczy się trochę rozejrzeć po naszym rynku pracy - każdy znajdzie coś dla siebie.

Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!

Liceum czy technikum - co lepsze i co wybrać?
Skoro myślisz nad elektroniką (czy nawet jakimkolwiek kierunkiem technicznym), zdecydowanie radzę Ci: idź do technikum. Będąc na studiach technicznych, po technikum będziesz o wiele lepiej przygotowany do przedmiotów technicznych. Cubaza pisał swego czasu, że obecnie jest bardzo mało chętnych na kierunki techniczne, więc przyjmują praktycznie wszystkich, więc nie musisz się o to martwić ;) Dodatkowo większa liczba godzin nauczania w technikum w mojej ocenie znacznie lepiej przygotuje Cię do matury z fizyki lub matematyki.
hidek0 20 3,720 05-12-2015 13:50
Ostatni post: Cubaza
  Czym różni się liceum profilowane od ogólnokształcącego?
Zawsze zastanawiało mnie, czym jaka jest różnica pomiędzy liceum profilowanym a liceum ogólnokształcącym? Śmiem się domyślać, że liceum profilowane jest ukierunkowane na określoną tematykę, ale przecież w liceum ogólnokształcącym też mamy: klasy o profilu X. Zatem jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma typami liceów? Byłbym wdzięczny, gdyby mi to ktoś dogłębnie i dosadnie wyjaśnił.
miak75 0 601 05-12-2015 13:29
Ostatni post: miak75
  Jaki jest realny próg punktowy w pierwszym technikum?
Wiem, że min. liczba brana pod uwagę wynosi 80 pkt. Chodzi mi o kierunki chemiczne (technik technologi chemicznej i technik analityk), to jedyne takie kierunki w Tarnowie i w dodatku najlepsze technikum, wiec próg punktowy na pewno jest wysoki. Jaki jest przybliżony próg punktowy?
paatryczeg 0 1,360 29-11-2014 21:45
Ostatni post: paatryczeg
  Kierunki studiów po profilu matematyczno - geograficznym (mat-geo)?
Mówiąc ogólnie, po liceum matematyczno-geograficznym możesz iść na każde kierunki studiów na których wymagana jest matura z matematyki oraz geografii, pod warunkiem, że zdajesz geografię jako dodatkowy przedmiot. Profil matematyczno geograficzny bardzo dobrze przygotowuje do studiów na kierunkach ścisłych. Wiedza zdobyta na tym profilu w szkole średniej bardzo dobrze przydaje się na kierunkach studiów takich jak: matematyka, ekonomia, rachunkowość i finanse, geografia, geologia, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, inżynieria środowiska. Mówiąc ogólnie, profil ten najlepiej przydaje się w przypadku osób, które planują studia oparte na geografii.
o1o2 2 10,877 21-11-2014 14:05
Ostatni post: trolek12
  Studia po liceum zaocznym?
Czy osoba kończąca liceum zaoczne może iść na studia? Czy w ogóle w liceum, w którym uczy się w trybie zaocznym jest w ogóle matura? Czy może ktoś wyjaśnić tą kwestię budzącą wątpliwości w ogólnej sferze uczniów i kandydatów do liceum zaocznego?
e-pytania.pl 1 1,821 21-11-2014 14:03
Ostatni post: trolek12