13-11-2013, 19:55
Kierunki studiów po profilu matematyczno - geograficznym (mat-geo)?
Jakie kierunki studiów mogę studiować i co polecacie wybrać po profilu matematyczno-geograficznym? Czy po tym profilu jest szansa aby wybrać się na geodezję czy są może inne kierunki? Które z oferty PWSZ polecicie a może doradzicie wybrać całkiem coś innego na innych uczelniach które dobrze by odpowiadały temu profilowi?
07-03-2014, 19:32
Kierunki studiów po profilu matematyczno - geograficznym (mat-geo)?
Mówiąc ogólnie, po liceum matematyczno-geograficznym możesz iść na każde kierunki studiów na których wymagana jest matura z matematyki oraz geografii, pod warunkiem, że zdajesz geografię jako dodatkowy przedmiot.

Profil matematyczno geograficzny bardzo dobrze przygotowuje do studiów na kierunkach ścisłych. Wiedza zdobyta na tym profilu w szkole średniej bardzo dobrze przydaje się na kierunkach studiów takich jak: matematyka, ekonomia, rachunkowość i finanse, geografia, geologia, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, inżynieria środowiska. Mówiąc ogólnie, profil ten najlepiej przydaje się w przypadku osób, które planują studia oparte na geografii.

Forum tarnowskie - Agora Najświeższe informacje z Tarnowa Wydarzenia, fotogalerie, rozrywka z Tarnowa Stacje bazowe telefonii komórkowych w Tarnowie Tarnowcity - tarnowski portal ogłoszeniowy
Wiadomości z Tarnowa 16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów iTarnow24.pl Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie