13-11-2013, 18:55
Kierunki studiów po profilu matematyczno - geograficznym (mat-geo)?
Jakie kierunki studiów mogę studiować i co polecacie wybrać po profilu matematyczno-geograficznym? Czy po tym profilu jest szansa aby wybrać się na geodezję czy są może inne kierunki? Które z oferty PWSZ polecicie a może doradzicie wybrać całkiem coś innego na innych uczelniach które dobrze by odpowiadały temu profilowi?
07-03-2014, 18:32
Kierunki studiów po profilu matematyczno - geograficznym (mat-geo)?
Mówiąc ogólnie, po liceum matematyczno-geograficznym możesz iść na każde kierunki studiów na których wymagana jest matura z matematyki oraz geografii, pod warunkiem, że zdajesz geografię jako dodatkowy przedmiot.

Profil matematyczno geograficzny bardzo dobrze przygotowuje do studiów na kierunkach ścisłych. Wiedza zdobyta na tym profilu w szkole średniej bardzo dobrze przydaje się na kierunkach studiów takich jak: matematyka, ekonomia, rachunkowość i finanse, geografia, geologia, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, inżynieria środowiska. Mówiąc ogólnie, profil ten najlepiej przydaje się w przypadku osób, które planują studia oparte na geografii.
21-11-2014, 14:05
Kierunki studiów po profilu matematyczno - geograficznym (mat-geo)?
Tak na prawdę możesz iść na studia w dowolnym interesującym Cie kierunku

Liceum czy technikum - co lepsze i co wybrać?
Skoro myślisz nad elektroniką (czy nawet jakimkolwiek kierunkiem technicznym), zdecydowanie radzę Ci: idź do technikum. Będąc na studiach technicznych, po technikum będziesz o wiele lepiej przygotowany do przedmiotów technicznych. Cubaza pisał swego czasu, że obecnie jest bardzo mało chętnych na kierunki techniczne, więc przyjmują praktycznie wszystkich, więc nie musisz się o to martwić ;) Dodatkowo większa liczba godzin nauczania w technikum w mojej ocenie znacznie lepiej przygotuje Cię do matury z fizyki lub matematyki.
hidek0 20 2,680 05-12-2015 13:50
Ostatni post: Cubaza
  Czym różni się liceum profilowane od ogólnokształcącego?
Zawsze zastanawiało mnie, czym jaka jest różnica pomiędzy liceum profilowanym a liceum ogólnokształcącym? Śmiem się domyślać, że liceum profilowane jest ukierunkowane na określoną tematykę, ale przecież w liceum ogólnokształcącym też mamy: klasy o profilu X. Zatem jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma typami liceów? Byłbym wdzięczny, gdyby mi to ktoś dogłębnie i dosadnie wyjaśnił.
miak75 0 378 05-12-2015 13:29
Ostatni post: miak75
  Jaki jest realny próg punktowy w pierwszym technikum?
Wiem, że min. liczba brana pod uwagę wynosi 80 pkt. Chodzi mi o kierunki chemiczne (technik technologi chemicznej i technik analityk), to jedyne takie kierunki w Tarnowie i w dodatku najlepsze technikum, wiec próg punktowy na pewno jest wysoki. Jaki jest przybliżony próg punktowy?
paatryczeg 0 1,132 29-11-2014 21:45
Ostatni post: paatryczeg
  Studia po liceum zaocznym?
Czy osoba kończąca liceum zaoczne może iść na studia? Czy w ogóle w liceum, w którym uczy się w trybie zaocznym jest w ogóle matura? Czy może ktoś wyjaśnić tą kwestię budzącą wątpliwości w ogólnej sferze uczniów i kandydatów do liceum zaocznego?
e-pytania.pl 1 1,355 21-11-2014 14:03
Ostatni post: trolek12
  Po jakim technikum najłatwiej znaleźć pracę?
Z tego co się potocznie słyszy to najłatwiej jest znaleźć pracę po technikum budowlanym a zatem w budowlance. Na pewno też skończenie technikum mechatronicznego (bądź o profilu mechanicznym) zapewni nam ciekawą pracę i na pewno nie będziemy narzekać na jej brak. Nie warto kończyć technikum ekonomicznego ani hotelarskiego, gdyż po nich nie ma w zupełności przyszłości ani pracy. Generalnie w ciągu najbliższej przyszłości [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Jakie-zawody-b%C4%99d%C4%85-potrzebne-w-najbli%C5%BCszej-przysz%C5%82o%C5%9Bci-t]będzie potrzeba zawodów[/url] po szkołach budowlanych a nie po studiach. I to właśnie teraz wybierając zawodówkę zamiast studiów mamy największe szanse na znalezienie dobrej pracy.
muma 6 3,362 20-09-2014 9:54
Ostatni post: RJKA