• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja

Wymarzony dom w Rokietnicy
Jakie studia po maturze z historii?
#1
Przymierzam się do wyboru studiów, zdaję na maturze historię. Jakie studia są możliwe po maturze z historii? Który kierunek jest najbardziej odpowiedni i czy będzie po nim praca? Zależy mi generalnie na tym, aby kierunek studiów był ciekawy, pokrywał się z moimi zainteresowaniami ale z drugiej strony był przyszłościowy, czyli tak, abym znalazł po nim pracę w tym zawodzie. Co mi doradzicie?
 
Reply
#2
Nie ma takiego kierunku, który jest najbardziej odpowiedni i po którym będzie praca. Historia jest kierunkiem studiów, po którym nie znajdziesz pracy w zawodzie innym niż nauczyciel, a jak teraz powszechnie wiadomo, teraz nie ma zapotrzebowania na nauczycieli, więc na pewno o pracę nie będzie łatwo.

Generalnie jeśli piszesz maturę z historii, to możesz iść na następujące kierunki studiów:
  • Archeologia;
  • Historia sztuki;
  • Etnologia;
  • Historia;
  • Psychologia;
  • Filozofia;
Jak zatem widzisz, masz całkiem dużą liczbę kierunków studiów do wyboru po zdaniu matury z historii na przyzwoitym wyniku. Pytaniem pozostaje natomiast kwestia tego, czy po tych kierunkach studiów znajdziesz pracę. Śmiem stwierdzić, że z racji tego, że są to kierunki typowo humanistyczne, pracy łatwo po nich w obecnych czasach nie znajdziesz...
 
Reply
#3
Nie warto iść na te powyższe kierunki studiów. Owszem, mogą być dla Ciebie ciekawe, ale na 95% nie znajdziesz pracy w tej branży po ich skończeniu (chyba, że masz jakieś znajomości w tych branżach).

W kierunków wymienionych powyżej największe szanse na pracę będziesz miał jedynie po Psychologii. Pozostałe kierunki produkują tylko bezrobotnych...
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka lektura może być na maturze 2016?
Cześć. Jaką lekturę typujecie na maturze 2016? Jak sądzicie, jaka książka i jakie wiersze najprawdopodobniej będą na maturze 2016 z języka polskiego? Zachęcam do podawania swoich typów, może akurat komuś uda się poprawnie wytypować lekturę, która tym razem pojawi się na maturze. Ma ktoś jakieś pomysły i sugestie, jakie lektury albo jaką epokę warto powtórzyć przed maturą 2016? Za wszystkie sugestie bardzo dziękuję.
samiecalfa1995 13 29,938 27-04-2016, 12:19
Ostatni post: aktep130Browsing: 1 gości