Odpowiedz 

Jakie studia po maturze z historii?

08-06-2015, 15:31
Post: #1
Jakie studia po maturze z historii?
Przymierzam się do wyboru studiów, zdaję na maturze historię. Jakie studia są możliwe po maturze z historii? Który kierunek jest najbardziej odpowiedni i czy będzie po nim praca? Zależy mi generalnie na tym, aby kierunek studiów był ciekawy, pokrywał się z moimi zainteresowaniami ale z drugiej strony był przyszłościowy, czyli tak, abym znalazł po nim pracę w tym zawodzie. Co mi doradzicie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2015, 11:22
Post: #2
Jakie studia po maturze z historii?
Nie ma takiego kierunku, który jest najbardziej odpowiedni i po którym będzie praca. Historia jest kierunkiem studiów, po którym nie znajdziesz pracy w zawodzie innym niż nauczyciel, a jak teraz powszechnie wiadomo, teraz nie ma zapotrzebowania na nauczycieli, więc na pewno o pracę nie będzie łatwo.

Generalnie jeśli piszesz maturę z historii, to możesz iść na następujące kierunki studiów:
  • Archeologia;
  • Historia sztuki;
  • Etnologia;
  • Historia;
  • Psychologia;
  • Filozofia;
Jak zatem widzisz, masz całkiem dużą liczbę kierunków studiów do wyboru po zdaniu matury z historii na przyzwoitym wyniku. Pytaniem pozostaje natomiast kwestia tego, czy po tych kierunkach studiów znajdziesz pracę. Śmiem stwierdzić, że z racji tego, że są to kierunki typowo humanistyczne, pracy łatwo po nich w obecnych czasach nie znajdziesz...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2015, 11:25
Post: #3
Jakie studia po maturze z historii?
Nie warto iść na te powyższe kierunki studiów. Owszem, mogą być dla Ciebie ciekawe, ale na 95% nie znajdziesz pracy w tej branży po ich skończeniu (chyba, że masz jakieś znajomości w tych branżach).

W kierunków wymienionych powyżej największe szanse na pracę będziesz miał jedynie po Psychologii. Pozostałe kierunki produkują tylko bezrobotnych...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka lektura może być na maturze 2016?
Nie ma żadnej reguły, tak samo jak nie da się przewidzieć tego, jaka lektura będzie na maturze w maju 2016 z polskiego. To jest loteria. Na naszym forum co roku pojawiają się takie pytania, czasami niektórym udało się trafnie przewidzieć i wytypować lektury, które pojawiły się na maturze, jednak obstawiam, że były to zwykłe strzały :) Jeżeli już chcemy bawić się w typowanie, wydaje mi się, że można pójść dwiema drogami: przygotowywać się z tych lektur, które [b]pojawiają się najczęściej[/b] lub przygotowywać się z tych, które nie pojawiły się w ogóle lub pojawiły się 1-2 razy i to w latach ubiegłych. Najpopularniejsze lektury, które pojawiały się w ostatnich latach na maturze pisemnej z języka polskiego: [list] [*]Lalka [*]Pan Tadeusz [*]Chłopi [*]Przedwiośnie [*]Dziady cz. III [*]Ludzie bezdomni [*]Potop [*]Kordian [*]Zdążyć przed Panem Bogiem [*]Zbrodnia i kara [/list]
samiecalfa1995 13 26,531 27-04-2016 12:19
Ostatni post: aktep130
  Kiedy będą wyniki matur 2016?
To jednak źle szukasz. Proponuję się przyłożyć do matury skoro tak słabo szukasz w internecie. Pierwszy link: [code]http://maturzysta.dlastudenta.pl/artykul/Matura_2016_terminy_egzaminow,113721.html[/code] I mamy tam, że świadectwa zostaną przesłane do szkół 5 lipca więc wtedy oficjalne wyniki.
wladimirputin3 3 1,828 06-03-2016 17:09
Ostatni post: miniek15m
  Kiedy maturzyści kończą rok szkolny 2016?
Z tego co mi wiadomo, to uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów odbywa się 29 kwietnia 2016 roku.
wladimirputin3 4 1,718 28-02-2016 14:28
Ostatni post: Cubaza
  Najlepsza książka do nauki biologii do matury
Poszukuję sprawdzonych książek, repetytoriów, które pozwolą mi najlepiej przygotować się do matury z biologii na poziomie klasy rozszerzonej w liceum. Byłabym wdzięczna, gdybyście mi mogli polecić coś sprawdzonego, coś, co gromadzi w jednym miejscu same najważniejsze zagadnienia z liceum, które mogą pojawić się na maturze rozszerzonej z biologii.
karinh 0 891 24-12-2015 22:31
Ostatni post: karinh
  Matura międzynarodowa w Tarnowie - jaka szkoła?
Nie słyszałem o innej jakoby się szarpnęła na coś takiego :P Tylko czekać aż czołowe licea z Tarnowa dołączą, bo fakt, że szkoła oferuje maturę międzynarodową to już świadczy dobrze o tej szkole. Takich szkół w Polsce jest tylko kilkanaście, więc dołączenie do ich grona jest dużym prestiżem.
koneton 2 2,043 11-12-2015 11:23
Ostatni post: miak75Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów