Witaj! Logowanie Rejestracja

Kiedy będą wyniki egzaminu zawodowego 2014?
#1
Wiem, że egzamin zawodowy się jeszcze nie zaczął, jednak chciałbym wiedzieć, kiedy będą wyniki egzaminu zawodowego 2014. Pytam, gdyż po skończeniu technikum planuję wyjechać z kraju i chciałbym wiedzieć, jak mógłbym odebrać, dowiedzieć się o jego wynikach. No i oczywiście kiedy takowe wyniki będą opublikowane. Znany jest już jakiś przybliżony dzień, termin? Pewnie okres wakacyjny, dobrze przypuszczam?
 
Reply
#2
W zeszłym roku wyniki egzaminu zawodowego były nam wszystkim znane już pod koniec sierpnia. W tym roku zapewne będzie podobnie z wynikami.

Egzamin zawodowy w 2014 roku odbywa się 23 czerwca 2014 (część pisemna) oraz od 24-27 czerwca 2014 (część praktyczna). Jak możemy dowiedzieć się ze strony CKE, wyniki egzaminu zawodowego w 2014 roku będą ogłoszone 29 sierpnia 2014 roku. Z tą datą będą także wydane świadectwa potwierdzające kwalifikacje zawodowe, które jak zwykle to bywa, będzie można odebrać w sekretariatach szkół średnich.

Ubiegając Wasze pytania, tak - wyniki egzaminu zawodowego będzie można sprawdzić w systemie internetowym, gdyż egzamin ten jest organizowany przez CKE, a ona posiada ku temu odpowiednie centralne systemy informatyczne.
 
Reply
#3
No tak, egzamin zawodowy już w czerwcu 2014 roku, a to niedługo. Termin ten zbliża się nieubłaganie, a wyniki tradycyjnie będą 2 miesiące po egzaminie - tak samo jest przecież ze wszystkimi egzaminami organizowanym przez CKE. Wyniki matur są przecież udostępniane 2 miesiące po rozpoczęciu matur, wyniki egzaminu gimnazjalnego są również znane w połowie czerwca, czyli około 2 miesiące po jego napisaniu. Można to łatwo wywnioskować zatem.
Wracając jeszcze do samego egzaminu zawodowego, to przecież jest on tak prosty, że aż wstyd byłoby go nie zdać. Jest on podsumowujący wszystkie 4 lata nauki, tak, że naprawdę jak ktoś na zajęciach uważał i robił zadania, uczył się regularnie i osiągał w miarę dobre rezultaty, to na pewno zda go bez większych problemów. Ja np. egzaminy zawodowe z lat ubiegłych rozwiązuję bez większych problemów i z przyjemnością, gdyż są bardzo proste jak dla mnie Uśmiech
 
Reply
#4
Czy został już przygotowany specjalny system elektroniczny, który umożliwia sprawdzenie sobie wyników egzaminu zawodowego przez Internet? Czy nadal trzeba tylko osobiście się pojawić w szkole i dopiero wtedy dowiedzieć? Pamiętam, że sprawy w związku z tym systemem były dość krucho postrzegane przez całą społeczność, która zdawała ten egzamin zawodowy.
 
Reply
#5
A nie wiem czy jest ten system. Egzamin zawodowy nie jest jakiś ciężki, ale moim zdaniem wymagają w nim za dużo niepotrzebnej wiedzy :/ Po co mi wiedzieć jaką betę ma tranzystor BC237 :/ Albo które nóżki w Układzie UCY7400 są wyjściowe, a które wejściowe ;/ Takie rzeczy mogę sobie w nocie katalogowej sprawdzić jak mi będzie potrzebne, a nie pamiętać to do końca życia.
 
Reply
#6
I bardzo dobrze, moim zdaniem sam fakt, żeby zdać egzamin zawodowy trzeba uzyskać aż 75% punktów z egzaminu praktycznego zawodowego jest wysokim sitem, które odsieje totalnych nieuków i osoby, które całe 4 lata się obijały w technikum (ew. szkole zawodowej) Uśmiech
 
Reply
#7
Ja też jestem za tym, że takie progi są zasadne. Jednak niektóre rzeczy, których wymagają są śmieszne. Tak jak wspomniałem. Nie przydadzą mi się niektóre rzeczy bo mogę je wyczytać w notach Oczko
 
Reply
#8
Przynajmniej zmuszą uczniów do myślenia, zatem jest to i jakiś plus takich wymagań. CKE je układało i ktoś kto przygotowuje się do egzaminu zawodowego musi je opanować, cóż, taką mamy edukację.
 
Reply
#9
... Do myślenia? Widzę, że nie rozumiesz, że nie ma niczego związanego z myśleniem kiedy otrzymujesz pytanie ile wyprowadzeń ma układ UCY7400, albo w którym wyprowadzeniu jest emiter na tranzystorze BC237. Tutaj nie ma niestety nic z myślenia Oczko W przyszłości po takie dane będziesz sięgać do danych katalogowych a nie do głowy Oczko
 
Reply
#10
Ale jak widzisz w wymaganiach egzaminu zawodowego widocznie pojawiły się tego typu umiejętności, które trzeba znać i umieć. A zasadność tego typu pytań na egzaminie jak widać jest bezsensowna, ale cóż. Czy jest to związane z częścią teoretyczną jak rozumiem? Czy w części praktycznej egzaminu zawodowego (pewnie jest to jakiś technik elektronik) chociaż jest przyzwoicie? Uśmiech
 
Reply
#11
Do części praktycznej nie mam zastrzeżeń Oczko Teoretyczna jest w miarę okej, oprócz właśnie takich pytań, które się nie przydadzą Język
 
Reply
#12
A ja się zastanawiam po co jest ta część przedsiębiorcza na egzaminie zawodowym Język Fakt faktem, że posiada ona niski próg wymagania do zaliczenia, jednak nie każdy umysł ścisły po technikum musi władać pojęciami związanymi z ekonomią.
 
Reply
#13
Bo wiele osób zakłada swoje działalności a wtedy trzeba umieć co nieco z przedsiębiorczości.
 
Reply
#14
(26-04-2014, 16:38 )Cubaza napisał(a): Bo wiele osób zakłada swoje działalności a wtedy trzeba umieć co nieco z przedsiębiorczości.

Fakt, to jest racja. Ale niski próg wymagany do zdania jest przynajmniej w tej części przedsiębiorczej, bo w zasadniczej części teoretycznej i praktycznej progi zdawalności są mocno wyśrubowane i poprzeczka jest wysoko zawieszona w tej kwestii Uśmiech
 
Reply
#15
Część przedsiębiorcza jest potrzebna jak napisał Cubaza. Wiele absolwentów techników czy szkół zawodowych zakłada własne firmy. Poza tym pytania na egzaminie zawodowym w tej części ekonomicznej są łatwe, zatem bez obaw Uśmiech Próg zdawalności tej części także jest niski.
 
Reply
#16
A tak w ogóle, to czy tytuł technika i dyplom zdania egzaminu zawodowego coś nam daje? Czy wynik egzaminu zawodowego ma znaczenie np. w ubieganiu się o pracę? Czy jest to taki czysto marketingowy zabieg?
Kolejna sprawa, to jak długo OKE przechowuje informacje o naszych wynikach egzaminów zawodowych?
 
Reply
#17
(27-04-2014, 13:14 )maciejo napisał(a): A tak w ogóle, to czy tytuł technika i dyplom zdania egzaminu zawodowego coś nam daje? Czy wynik egzaminu zawodowego ma znaczenie np. w ubieganiu się o pracę? Czy jest to taki czysto marketingowy zabieg?
Kolejna sprawa, to jak długo OKE przechowuje informacje o naszych wynikach egzaminów zawodowych?

Na pewno fakt ukończenia szkoły zawodowej czy technikum ma większy wpływ na to, jak pracodawcy patrzą na nas i na nasze wykształcenie. Jak to się mówi - technikum daje Ci zawód a liceum nic nie daje...

Wyniki egzaminu zawodowego tak naprawdę nie mają znaczenia, liczy się tylko to, czy się go zda i uzyska tytuł technika.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#18
Nie no bez przesady. Hipotetyczna sytuacja: dwoje ludzi stara sie o pracę w jakiejś firmie. Załóżmy ze nie uwzględniamy rozmowy kwalifikacyjnej. Kogo byś zatrudnił: osobę z tytułem technika powierdzonym egzaminem na 90-100% czy osobę z wynikiem minimalnym czyli 75 % ? Tak wiec jednak wynik ma jakieś znaczenie
 
Reply
#19
(01-07-2014, 22:58 )miniek15m napisał(a): Nie no bez przesady. Hipotetyczna sytuacja: dwoje ludzi stara sie o pracę w jakiejś firmie. Załóżmy ze nie uwzględniamy rozmowy kwalifikacyjnej. Kogo byś zatrudnił: osobę z tytułem technika potwierdzonym egzaminem na 90-100% czy osobę z wynikiem minimalnym czyli 75 % ? Tak wiec jednak wynik ma jakieś znaczenie

Ja bym powiedział, że liczy się wiedza i doświadczenie a nie papierek Uśmiech
 
Reply
#20
Wcale nie napisałem ze nie bierzemy pod uwagę rozmowy kwalifikacyjnej Uśmiech mówiłem o czysto hipotetycznej sytuacji uwzględniania samego wyniku z egzaminu.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile procent na zaliczenie egzaminu zawodowego ?
Ile procent jest potrzebne na zaliczenie egzaminu zawodowego? Od ilu procent się po prostu zalicza egzamin zawodowy? Słyszałem, że trzeba naprawdę dużo się wykazać, dużo napisać, aby go zdać. Czy jest to prawdą, i ile wynoszą konkretne liczby w tym temacie? Proszę o odpowiedź!
apogonki 3 110,816 06-06-2014, 20:59
Ostatni post: spamer24



Browsing: 1 gości