Na jakie studia (kierunki studiów) po technikum mechanicznym?
Witam
Skończyłem technikum mechaniczne, teraz czekam na wyniki egzaminu zawodowego. Zastanawiam się czy iść na studia już od tego roku akademickiego czy może jednak zrobić sobie rok przerwy (popracować coś i zarobić na studia) i na studia wybrać się dopiero za rok?

W związku z tym mam do Was pytanie o to, jakie kierunki byście mi najbardziej polecili dla absolwenta technikum mechanicznego (ZSME)? Wpierw wolałbym aby dostosować coś z oferty PWSZ w Tarnowie bo jak czytałem, we wrześniu na inżynierskich kierunkach jest sporo wolnych miejsc Uśmiech

Nie dostałem się w tym roku na AGH a tylko tam składałem. Zatem może coś z oferty AGH (o ile znacie ofertę tej uczelni) polecicie w drugiej kolejności?

Pozdrawiam.

Właściwie nie ma tutaj znaczenia, w Tarnowie nie ma kierunku "Mechanika" czy "Automatyka i robotyka" które są dość mocno zbliżone z technikum mechanicznym. Moim zdaniem najbardziej odpowiadający kierunkiem z oferty instytutu politechnicznego jest Inżynieria Materiałowa.

A jaką konkretnie klasę w tym technikum kończyłeś?
Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam do zapoznania się z moją ofertą. Najlepszej jakości wyroby stolarskie drzwi drewniane, drzwi zewnętrzne/wewnętrzne, schody drewniane czy balustrady. Zapraszam do kontaktu.

Kończyłem klasę o profilu technik-mechanik. Jednak postanowiłem sobie zrobić jeszcze rok przerwy i zarobić co nieco na te studia Uśmiech

Tutaj właściwie nie ma jakiejś reguły. Musisz wybrać to, co Cię interesuje. Ze swojej strony polecałbym "Mechanikę i Budowę Maszyn" a potem wybór specjalności, np. budowa pojazdów samochodowych (Politechnika Krakowska taką oferuje przykładowo) bądź inną.

Moim zdaniem nie ma znaczenia, jaki wybierzesz kierunek po technikum mechanicznym. Znam osobiście osoby, które po skończeniu technikum mechanicznego poszły na studia filologiczne i uczyły się języka romańskiego.

W praktyce jest tak, że studia mechaniczne (np. mechanika) to zupełnie coś innego niż technikum mechaniczne. Technikum mechaniczne związane jest z np. budowaniem czegoś i właśnie to po technikum masz już tytuł: "technika mechanika". Możesz pracować jako mechanik, coś budować, itd.

Studia mechaniczne to bardzo dużo matematyki, fizyki, rysunku czy projektowania. Na studiach mechanicznych będziesz wiedział jak coś zaprojektować, jakąś część maszyny.

Ty to będziesz projektował jako inżynier po studiach a gość po zawodówce będzie to wklepywał np. do obrabiarki i wytwarzał. Chociaż może obrabiarki sterowane numerycznie to już technik by się przydał.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!

Liceum czy technikum - co lepsze i co wybrać?
Witam Nie wiem co wybrać: liceum czy technikum? Obecnie jestem w trzeciej klasie gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły średniej. Chciałbym, aby szkoła średnia dobrze przygotowała mnie do studiów: lepsze będzie liceum, po którym szybciej pójdę na studia (więc chyba słabiej mnie przygotują do studiów, skoro mniej czasu jest na naukę?) czy może technikum, które trwa aż 4 lata, co wydaje mi się, że po tych 4 latach będę lepiej przygotowany. Dobrze myślę? Mam zamiar później studiować elektronikę na PWSZ w Tarnowie bo mnie to kręci ;) Jednak zastanawiam się nad tym, czy lepiej wybrać liceum czy technikum? Rozumiem, że w technikum ogarnę więcej wiedzy technicznej, ale z drugiej strony te 4 lata to długo... Czy może w czasie tych 4 lat więcej się nauczę? A liceum lepiej przygotuje do matury, nie ma praktyki lecz tylko 3 lata - czy jest to jego wadą czy zaletą? Co poradzicie, studenci? Proszę o wypowiedzi z Waszego punktu widzenia i doświadczenia. Sebastian
hidek0 20 13,345 05-12-2015, 13:50
Ostatni post: Cubaza