• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Od ilu punktów przyjmują do liceum?
#1
Hej
Ile trzeba mieć punktów aby dostać się do liceum w Tarnowie? Od ilu punktów przyjmują do I, II, III i IV liceum w Tarnowie? Minimum które mi zagwarantuje dostanie się to ile punktów?
 
Reply
#2
do najlepszego liceum w Tarnowie bezpieczna liczba punktów która na 100% gwarantuje Ci przyjęcie do liceum to 170 punktów. Z takimi punktami dostaniesz się wszędzie do każdego liceum.
 
Reply
#3
Ja się czasami zastanawiam, czy fakt, iż do liceum przyjmują na podstawie ocen oraz wyników egzaminu gimnazjalnego jest słuszny. Czy uważacie, że nie lepiej by było, gdyby do liceum wystarczyły dobre oceny z samego egzaminu gimnazjalnego a nie także oceny? Mam tutaj na myśli fakt rekrutacji na studia na które to liczą się tylko oceny z matury.
 
Reply
#4
Tak, było by lepiej. Znaczy bardziej sprawiedliwie z tego wzgledu ze w słabszych szkołach łatwiej mieć wyższe oceny niż w lepszych. Tak samo w liceach i technikach. Choć z drugiej strony jeden może się naprawdę uczyć i mieć dobre oceny ale zawali egzamin np. ze stresu a ten co się obijal cały czas napisze fuksem dobrze i dostanie się zamiast tamtego. Każde rozwiązanie ma plusy i minusy
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Liceum czy technikum - co lepsze i co wybrać?
Witam Nie wiem co wybrać: liceum czy technikum? Obecnie jestem w trzeciej klasie gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły średniej. Chciałbym, aby szkoła średnia dobrze przygotowała mnie do studiów: lepsze będzie liceum, po którym szybciej pójdę na studia (więc chyba słabiej mnie przygotują do studiów, skoro mniej czasu jest na naukę?) czy może technikum, które trwa aż 4 lata, co wydaje mi się, że po tych 4 latach będę lepiej przygotowany. Dobrze myślę? Mam zamiar później studiować elektronikę na PWSZ w Tarnowie bo mnie to kręci ;) Jednak zastanawiam się nad tym, czy lepiej wybrać liceum czy technikum? Rozumiem, że w technikum ogarnę więcej wiedzy technicznej, ale z drugiej strony te 4 lata to długo... Czy może w czasie tych 4 lat więcej się nauczę? A liceum lepiej przygotuje do matury, nie ma praktyki lecz tylko 3 lata - czy jest to jego wadą czy zaletą? Co poradzicie, studenci? Proszę o wypowiedzi z Waszego punktu widzenia i doświadczenia. Sebastian
hidek0 20 6,798 05-12-2015, 13:50
Ostatni post: CubazaBrowsing: 1 gości