Odpowiedz 

Od ilu punktów przyjmują do liceum?

15-04-2013, 17:52
Post: #1
Od ilu punktów przyjmują do liceum?
Hej
Ile trzeba mieć punktów aby dostać się do liceum w Tarnowie? Od ilu punktów przyjmują do I, II, III i IV liceum w Tarnowie? Minimum które mi zagwarantuje dostanie się to ile punktów?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 17:22
Post: #2
Od ilu punktów przyjmują do liceum?
do najlepszego liceum w Tarnowie bezpieczna liczba punktów która na 100% gwarantuje Ci przyjęcie do liceum to 170 punktów. Z takimi punktami dostaniesz się wszędzie do każdego liceum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2014, 15:05
Post: #3
Od ilu punktów przyjmują do liceum?
Ja się czasami zastanawiam, czy fakt, iż do liceum przyjmują na podstawie ocen oraz wyników egzaminu gimnazjalnego jest słuszny. Czy uważacie, że nie lepiej by było, gdyby do liceum wystarczyły dobre oceny z samego egzaminu gimnazjalnego a nie także oceny? Mam tutaj na myśli fakt rekrutacji na studia na które to liczą się tylko oceny z matury.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2014, 15:22
Post: #4
Od ilu punktów przyjmują do liceum?
Tak, było by lepiej. Znaczy bardziej sprawiedliwie z tego wzgledu ze w słabszych szkołach łatwiej mieć wyższe oceny niż w lepszych. Tak samo w liceach i technikach. Choć z drugiej strony jeden może się naprawdę uczyć i mieć dobre oceny ale zawali egzamin np. ze stresu a ten co się obijal cały czas napisze fuksem dobrze i dostanie się zamiast tamtego. Każde rozwiązanie ma plusy i minusy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Liceum czy technikum - co lepsze i co wybrać?
Skoro myślisz nad elektroniką (czy nawet jakimkolwiek kierunkiem technicznym), zdecydowanie radzę Ci: idź do technikum. Będąc na studiach technicznych, po technikum będziesz o wiele lepiej przygotowany do przedmiotów technicznych. Cubaza pisał swego czasu, że obecnie jest bardzo mało chętnych na kierunki techniczne, więc przyjmują praktycznie wszystkich, więc nie musisz się o to martwić ;) Dodatkowo większa liczba godzin nauczania w technikum w mojej ocenie znacznie lepiej przygotuje Cię do matury z fizyki lub matematyki.
hidek0 20 3,531 05-12-2015 13:50
Ostatni post: Cubaza
  Czym różni się liceum profilowane od ogólnokształcącego?
Zawsze zastanawiało mnie, czym jaka jest różnica pomiędzy liceum profilowanym a liceum ogólnokształcącym? Śmiem się domyślać, że liceum profilowane jest ukierunkowane na określoną tematykę, ale przecież w liceum ogólnokształcącym też mamy: klasy o profilu X. Zatem jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma typami liceów? Byłbym wdzięczny, gdyby mi to ktoś dogłębnie i dosadnie wyjaśnił.
miak75 0 572 05-12-2015 13:29
Ostatni post: miak75
  Jaki jest realny próg punktowy w pierwszym technikum?
Wiem, że min. liczba brana pod uwagę wynosi 80 pkt. Chodzi mi o kierunki chemiczne (technik technologi chemicznej i technik analityk), to jedyne takie kierunki w Tarnowie i w dodatku najlepsze technikum, wiec próg punktowy na pewno jest wysoki. Jaki jest przybliżony próg punktowy?
paatryczeg 0 1,327 29-11-2014 21:45
Ostatni post: paatryczeg
  Kierunki studiów po profilu matematyczno - geograficznym (mat-geo)?
Mówiąc ogólnie, po liceum matematyczno-geograficznym możesz iść na każde kierunki studiów na których wymagana jest matura z matematyki oraz geografii, pod warunkiem, że zdajesz geografię jako dodatkowy przedmiot. Profil matematyczno geograficzny bardzo dobrze przygotowuje do studiów na kierunkach ścisłych. Wiedza zdobyta na tym profilu w szkole średniej bardzo dobrze przydaje się na kierunkach studiów takich jak: matematyka, ekonomia, rachunkowość i finanse, geografia, geologia, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, inżynieria środowiska. Mówiąc ogólnie, profil ten najlepiej przydaje się w przypadku osób, które planują studia oparte na geografii.
o1o2 2 10,602 21-11-2014 14:05
Ostatni post: trolek12
  Studia po liceum zaocznym?
Czy osoba kończąca liceum zaoczne może iść na studia? Czy w ogóle w liceum, w którym uczy się w trybie zaocznym jest w ogóle matura? Czy może ktoś wyjaśnić tą kwestię budzącą wątpliwości w ogólnej sferze uczniów i kandydatów do liceum zaocznego?
e-pytania.pl 1 1,745 21-11-2014 14:03
Ostatni post: trolek12Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów