• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Po jakim technikum najłatwiej znaleźć pracę?
#1
Chciałbym wybrać takie technikum, po którym bez większych problemów znalazłbym pracę. Czy jest taki profil w technikum, po którym najłatwiej znaleźć pracę? Oczywiście zależy mi, aby to był taki profil i takie technikum w którym faktycznie czegoś się nauczę a nie zmarnuję lata nauki nie umiejąc nic. Dobrze byłoby właśnie, aby dało się znaleźć pracę bez konieczności podejmowania studiów - jest to możliwe w ogóle?
 
Reply
#2
Z tego co się potocznie słyszy to najłatwiej jest znaleźć pracę po technikum budowlanym a zatem w budowlance. Na pewno też skończenie technikum mechatronicznego (bądź o profilu mechanicznym) zapewni nam ciekawą pracę i na pewno nie będziemy narzekać na jej brak.

Nie warto kończyć technikum ekonomicznego ani hotelarskiego, gdyż po nich nie ma w zupełności przyszłości ani pracy. Generalnie w ciągu najbliższej przyszłości będzie potrzeba zawodów po szkołach budowlanych a nie po studiach. I to właśnie teraz wybierając zawodówkę zamiast studiów mamy największe szanse na znalezienie dobrej pracy.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#3
Chyba lepsze technikum z maturą i zawodem niż zawodówka z zamkniętą możliwością ewentualnego dalszego kształcenia.
Zawsze będą potrzebni fryzjerzy, handlowcy, mechanicy itp.
 
Reply
#4
No właśnie w dzisiejszych czasach to chyba jednak jeśli ktoś chce szybko znaleźć pracę powinien iść do zawodówki, wykształcić się w konkretnym zawodzie, zostać fachowcem i tam zarabiać niezłe pieniądze. Nie oszukujmy się, ale teraz dobry fachowiec zarobi więcej niż nie jeden magister.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#5
Dużo zależy niestety od znajomości i tego jaki jesteś sprytny. Bo przeważnie po zawodówce ludzie skazani są na najniższą krajową bez możliwości podwyżek. Wiem co mówię.
 
Reply
#6
Niekoniecznie. Mam kolegę w moim wieku, który chodził do technikum, potem zmienił na liceum zaoczne, nauka mu nie szła, w końcu zrezygnował, poszedł do zawodówki, zrobił tam sobie jakiś zawód a następnie założył własną firmę zajmującą się remontami, wykończeniami wnętrz. Dostał na ten cel dotacje unijne (gdyż profil zakładanej firmy jest zgodny z profilem jego wykształcenia), kupił sobie cały potrzebny sprzęt, zrobił stronę internetową i teraz zarabia naprawdę niezłe pieniądze. Trzeba przyznać jednak, że on jest dokładny i to co robi to robi bardzo dobrze, więc ludzie go polecają i tak właśnie idą mu zlecenia.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#7
Bardzo mało ludzi idzie we własną działalność gospodarczą. Na pewno mówił Ci ten kolega, że łatwo nie było.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Liceum czy technikum - co lepsze i co wybrać?
Witam Nie wiem co wybrać: liceum czy technikum? Obecnie jestem w trzeciej klasie gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły średniej. Chciałbym, aby szkoła średnia dobrze przygotowała mnie do studiów: lepsze będzie liceum, po którym szybciej pójdę na studia (więc chyba słabiej mnie przygotują do studiów, skoro mniej czasu jest na naukę?) czy może technikum, które trwa aż 4 lata, co wydaje mi się, że po tych 4 latach będę lepiej przygotowany. Dobrze myślę? Mam zamiar później studiować elektronikę na PWSZ w Tarnowie bo mnie to kręci ;) Jednak zastanawiam się nad tym, czy lepiej wybrać liceum czy technikum? Rozumiem, że w technikum ogarnę więcej wiedzy technicznej, ale z drugiej strony te 4 lata to długo... Czy może w czasie tych 4 lat więcej się nauczę? A liceum lepiej przygotuje do matury, nie ma praktyki lecz tylko 3 lata - czy jest to jego wadą czy zaletą? Co poradzicie, studenci? Proszę o wypowiedzi z Waszego punktu widzenia i doświadczenia. Sebastian
hidek0 20 6,669 05-12-2015, 13:50
Ostatni post: CubazaBrowsing: 1 gości