• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Zawody bez przyszłości
#1
Witam
Jakie są obecnie zawody bez przyszłości? Jakie zawody za kilka lat będą bez przyszłości? Których kierunków studiów się nie opłaca studiować?
 
Reply
#2
Można przypuszczać że kierunki pedagogiczne gdyż wchodzimy w niż demograficzny co widać już po zwolnieniach w oświacie. Ale jak ktoś się bardzo postara to i w tym kierunku pracę znajdzie.
Trudno wprost wskazać takie kierunki, świat zmienia się codziennie.
 
Reply
#3
Zawodem bez przyszłości na pewno jest i będzie urzędnik i ekonomista. Także filozof nie znajdzie pracy czy kulturoznawca. To są po prostu zawody w których nie opłaca się kształcić bo w przyszłości dla absolwentów tych kierunków pracy nie będzie.
 
Reply
#4
Zawody bez przyszłości czyli takie, na które spada zapotrzebowanie przez pracodawców. Oprócz powyżej wymienionych dodałbym dodatkowo: nauczyciele, dziennikarze oraz ogólnie humaniści.
 
Reply
#5
Ale o tym trąbi się wszędzie na okrągło. Zwalniają nauczycieli to ja się dziwię, dlaczego ktoś wybiera ten kierunek... Napisałem też zresztą w tym wątku co nieco na ten temat.
 
Reply
#6
Ludzie wciąż wybierają kierunki bez przyszłości, bo ich to interesuje. Wolą studiować to co lubią i ich interesuje, np. ekonomię niż studiować na siłę coś po czym będzie więcej ofert pracy.

Uczelnie nie zlikwidują kierunków skoro jest na nie zapotrzebowanie (duża liczba chętnych studentów) tylko dlatego, że są nieprzyszłościowe. Uczelnia zarabia przecież na studentach.
 
Reply
#7
Ja bym stwierdził, że zawodem bez przyszłości będzie i już częściowo się staje także i fotograf. Dlatego, że teraz każdy może sobie zrobić zdjęcia i wcale profesjonalnych fotografów już nie potrzeba.

Kolejnymi zawodami bez przyszłości to "ogrodnik". Teraz każdy sam sobie wokół ogrodu zrobi co trzeba albo wynajmie odpowiednią firmę do pielęgnacji ogrodów, która także zajmuje się zakładaniem tychże ogrodów.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#8
Wesela, imprezy okolicznościowe, zdjęcia w szkołach, przedszkolach będą zawsze i wszędzie. Więc skąd pomysł, że zabraknie fotografów?
A co do ogrodów, to kogo zatrudniają firmy do pielęgnacji ogrodów jak nie ogrodników? Tam też musi być ogrodnik...
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie zawody będą potrzebne w przyszłości?
Może ktoś z Was ma jakieś typy, jakie zawody będą potrzebne w przyszłości? Co Waszym zdaniem sądzicie i jakich zawodów będzie brakować w ciągu najbliższych kilku lat w nadchodzącej przyszłości? Wiemy że po studiach pełno ludzi nie ma pracy - może więc mimo wszystko postawić na zawodówki? Czy absolwenci zawodówek łatwo teraz znajdą pracę? Jakie jest Wasze zdanie? Macie jakieś typy? Za wszystkie uwagi z góry dziękuję. Czekam na wypowiedzi.
kolczaq 6 3,184 19-01-2015, 11:24
Ostatni post: miniek15mBrowsing: 1 gości