• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja

    Poznaj świat produktów marki NordicTrack. Innowacyjny sprzęt fitness.
    Czy można otrzymać pożyczkę pozabankową bez weryfikacji i sprawdzania baz? Weź pożyczkę teraz i sprawdź jak łatwo dostać pożyczkę.
    kredytolog.com

Czy warto zdawać maturę międzynarodową?
#1
No właśnie, jak uważacie, czy jest w ogóle sens podchodzić do matury międzynarodowej? Moje liceum oferuje właśnie tego typu maturę i nie wiem czy warto się na to skusić.

Wie ktoś, czy na np. amerykańskie i brytyjskie uczelnie można dostać się mając zdaną Polską maturę? Czy wymagana jest jedynie międzynarodowa matura? Jak uważacie?

Pozdrawiam
 
Reply
#2
Oczywiście, że jest sens zdawać maturę międzynarodową, gdy wybierasz się na zagraniczne studia.

Poza tym osoby z maturą międzynarodową w zeszłym roku podczas rekrutacji miały odgórnie zapewnione miejsce na liście, czyli były przyjęte bez względu na wynik postępowania rekrutacyjnego.
 
Reply
#3
Tak jak patrzyłem na listy przyjętych to osoby z maturą międzynarodową miały: "Indywidualną decyzję rektora" odnośnie przyjęcia, zatem jest to na pewno duża zaleta i takie osoby przyjmowane są poza kolejnością (czytaj: w pierwszej kolejności).
Potrzebujesz fachowca z piłą spalinową do przycięcia kilku gałęzi lub wycięcia całych drzew? Zerknij tutaj: http://www.cudenergy.com/pilarz/
 
Reply
#4
No tak, rektor chciał ich jakoś wyróżnić, bo wbrew pozorom matura międzynarodowa jest o wiele trudniejsza niż tradycyjna, więc osoby które ją zdadzą na pewno dla uczelni polskich są cennym nabytkiem.
 
Reply
#5
Tak w ogóle to maturę międzynarodową pisze się w obcym języku, tak? Na czym to polega w ogóle, mógłby to ktoś pokrótce wyjaśnić?
Potrzebujesz fachowca z piłą spalinową do przycięcia kilku gałęzi lub wycięcia całych drzew? Zerknij tutaj: http://www.cudenergy.com/pilarz/
 
Reply
#6
Ostatnio wiele się słyszy o szkołach, które oferują maturę międzynarodową. Czy uważacie, że warto zdawać maturę międzynarodową, nawet jeżeli ktoś nie wybiera się na studia zagraniczne do innych, lepszych i bardziej renomowanych uczelni w innych krajach? Spotkałam się z tym, że osoby mające maturę międzynarodową były przyjmowane na studia poza kolejnością, tzn. miały swój osobny ranking tak samo jak osoby zdające tradycyjną maturę.
 
Reply
#7
Mi się wydaje, że maturę międzynarodową warto zdawać tylko w przypadku, gdy wybieramy się na uczelnie zagraniczne bądź planujemy studiować dany kierunek w języku obcym, np. po angielsku. Największym plusem, że dyplom IB, czyli matury międzynarodowej honorują wszystkie kraje na świecie.
W przeciwnym wypadku nie ma sensu zdawać matury międzynarodowej, jeżeli planujemy zwykłe, polskie studia na polskich uczelniach.

Aczkolwiek słyszałem, że tacy absolwenci, którzy zdawali maturę międzynarodową są przyjmowani poza kolejnością.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#8
Moja koleżanka zdaje właśnie maturę międzynarodową. Różnica polega na tym, że jest w całości zdawana w języku angielskim. Ja osobiście uważam, że jeśli ktoś planuje studia w Polsce to zdawanie matury międzynarodowej mija się z celem, chyba, że ktoś chce się sprawdzić i mieć większe szanse w dostaniu się na studia (niektóre uczelnie osoby z maturą międzynarodową przyjmują poza kolejnością). Jeśli ktoś od początku zakłada studia za granicą, matura międzynarodowa będzie dobrym rozwiązaniem.
 
Reply
#9
(03-05-2012, 14:23 )studentPWSZ napisał(a): Tak w ogóle to maturę międzynarodową pisze się w obcym języku, tak? Na czym to polega w ogóle, mógłby to ktoś pokrótce wyjaśnić?

Matura międzynarodowa to już "wyższa szkoła jazdy". Do zdania jest bowiem aż sześć obowiązkowych przedmiotów: trzy na poziomie wyższym ( HL - Higher Level) i trzy na poziomie podstawowym ( SL - Standard Level). Samemu wybieramy przedmioty, oczywiście z określonej grupy i poziom na jakim chcemy go zdawać.

Do tego obowiązkowo należy napisać esej w języku angielskim na minimum 4000 słów. Oprócz tego obowiązkowo bierze się udział w międzydyscyplinarnych zajęciach określanych jako "teoria wiedzy" (theory of knowledge), które oczywiście kończą się kolejnym egzaminem. Aby dodatkowo cieszyć się dyplomem matury międzynarodowej, należy uczestniczyć w tzw. CAS (Creativity Action Service) poprzez aktywne uczestnictwo w działalności pozaszkolnej: np. w działaniach społecznych, sportowych i twórczych w wymiarze sześciu godzin tygodniowo przez okres dwóch lat przygotowywania się do egzaminu.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Matura międzynarodowa w Tarnowie - jaka szkoła?
Obecnie chyba tylko jedna szkoła (II LO) w Tarnowie przygotowuje do pisania matury międzynarodowej. Czy jest jeszcze jakaś inna szkoła? Jak bardzo trudno jest się dostać do tej klasy z maturą międzynarodową? Ktoś ma, miał znajomego który uczęszczał do tej szkoły? Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki i odpowiedzi na moje pytania.
koneton 2 3,031 11-12-2015, 11:23
Ostatni post: miak75Browsing: 1 gości