Liczba postów: 23
7
Dołączył: Aug 2012
Witam
Ile stron powinna mieć praca inżynierska? Ile stron może mieć najmniej? Jest to jakoś określone w wymaganiach odgórnie czy każda uczelnia to ustala na podstawie własnego regulaminu?
Liczba postów: 2,804
7
Dołączył: Jan 2012
Nie ma wymagań odgórnych. Mówi się, że nie powinna mieć więcej jak 60 stron bo nikomu się więcej nie będzie chciało czytać
Liczba postów: 2,918
294
Dołączył: Jan 2012
Praca inżynierska powinna mieć minimum 30 stron A4. To jest taka granica przyzwoitości, gdzie wygląda to jak praca dyplomowa a nie jakiś referat czy sprawozdanie. Poniżej 20 stron pracy inżynierskiej jest wielce prawdopodobne, że promotor w ogóle Ci jej nie przyjmie
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba
Liczba postów: 396
19
Dołączył: Oct 2013
A jak w praktyce istnieje podział proporcji pomiędzy części teoretycznej pracy inżynierskiej a częścią badawczą? Ile stron powinna mieć część teoretyczna a ile część badawcza?
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
Liczba postów: 2,918
294
Dołączył: Jan 2012
(26-01-2014, 0:20 )spamer24 napisał(a): A jak w praktyce istnieje podział proporcji pomiędzy części teoretycznej pracy inżynierskiej a częścią badawczą? Ile stron powinna mieć część teoretyczna a ile część badawcza?
Nie ma chyba żadnych ram stronicowych dla części badawczej jak i teoretycznej. Piszesz tyle ile uważasz za konieczne, jednak z doświadczenia wiem, że w przypadku prac inżynierskich najwięcej trudności sprawia właśnie napisanie części teoretycznej. Ważne, aby łączna objętość samej pracy, nie licząc spisu treści nie była mniejsza niż 35-40 stron A4.
Liczba postów: 10
2
Dołączył: Mar 2014
(14-10-2012, 14:09 )Cubaza napisał(a): Nie ma wymagań odgórnych. Mówi się, że nie powinna mieć więcej jak 60 stron bo nikomu się więcej nie będzie chciało czytać
Jak to nikomu nie będzie chciało się czytać pracy inżynierskiej? Przecież od tego jest promotor, aby tą pracę przeczytać, i ewentualne błędy merytoryczne wyłapać.
Widziałem kiedyś prace inżynierskie, które zawierały ponad 60 stron i nie było to chyba nic złego.
Zatem po co w ogóle tą pracę piszemy, skoro "Cubaza" twierdzi, że nikt jej nie będzie czytał? Co na obronie w takim razie robimy? Chyba streszczamy tą pracę?
Liczba postów: 2,804
7
Dołączył: Jan 2012
Wiele rzeczy się mówi. Od wykładowców w żartach słyszałem takie rzeczy. I dlatego też w mojej wypowiedzi, umieściłem na końcu uśmieszek. Dlatego nie trzeba tego traktować od razu jak prawdę oczywistą... I się tak burzyć.
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.
Liczba postów: 10
2
Dołączył: Mar 2014
Ale ja się wcale nie oburzam! Szkoda, że tak odebrałeś moją wiadomość. Staram się po prostu dopytać i dowiedzieć co nieco
Coś w tych żartach na pewno jest, bo właściwie na obronie chyba nie prezentuje się całej pracy tylko jakieś najważniejsze jej fragmenty? I wychodzi na to, że pisanie pracy jest bezcelowe
Liczba postów: 2,804
7
Dołączył: Jan 2012
Tak, streszczasz swoją pracę. Opowiadasz jaką to wspaniałą rzecz zrobiłeś i jak to jesteś z niej dumny
Na tym w sumie polega obrona
Liczba postów: 203
10
Dołączył: Jul 2014
Znam osoby, które swoją pracę inżynierską pisały na 60 stron A4 a obroniły ją na 4.0. Znam również osoby, których praca inżynierska zajmowała 25 stron A4 (w głównej mierze był to kod aplikacji i screeny) i taką pracę obroniły na 5.0. Zatem nie ma się czym przejmować i ważne jest to, aby praca inżynierska była napisana solidnie a nie byle jak.