Witaj! Logowanie Rejestracja

Ile zarabia copywriter?
#1
W ostatnich czasach mocno na znaczeniu zyskuje zawód copywritera. Ile zarabia copywriter? Zarobki copywritera w agencji reklamowej w dużym mieście wynoszą najczęściej około 2-3 tysięcy złotych. Co najważniejsze, jako copywriter mogą pracować osoby bez specjalnego wykształcenia, jednak preferowane jest wykształcenie humanistyczne - filologia polska, dziennikarstwo, komunikacja społeczna i media internetowe.
W przypadku, gdy copywriter pracuje jako freelancer i ma dużo zleceń, cieszy się popularnością, może zarobić nawet i 5 tysięcy złotych miesięcznie.
 
Reply
#2
Z tego co mi mówili znajomi, to copywriter najlepiej zarabia pracując jako freelancer dla różnych agencji SEO i SEM. Niestety, ale copywriter na etacie zarabia grosze, najczęściej jest to minimalna pensja krajowa, rzadko się zdarza, aby zarobki copywritera były wyższe niż 2500 zł brutto. Oczywiście w dużych miastach nie jest możliwe, aby copywriter na etacie zarobił więcej niż 2500 zł na rękę.
W przypadku, gdy ma spore doświadczenie w pisaniu, jak wspomniałem - jako freelancer może zarobić naprawdę duże pieniądze.
Jestem Adam - dobrze strony WWW zakładam!
 
Reply
#3
Zarobki copywritera zależą od ilości zleceń, jakie dostaje. Najważniejsze to rozróżnić typy pracy copywritera, gdyż jest ich kilka. Najwięcej zarobi copywriter zajmujący się pisaniem tekstów do reklam, na plakaty, ogłoszenia i wymyślaniu tekstów do działań typowo marketingowych - w dużych miastach i w dużej agencji reklamowej przy dużych zleceniach copywriter faktycznie może i zarobić ponad 5 tysięcy złotych.

Można by rzec, że najniżej w hierarchii copywriterskiej stoją osoby zajmujące się pisaniem artykułów, tekstów na potrzeby agencji zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych i marketingiem w wyszukiwarce. Takie osoby nie zarobią z reguły więcej niż 2000 zł brutto, poza tym ich praca rzadko jest pracą stałą (na etacie) gdyż jest to po prostu dzieło bądź tymczasowe zlecenie. Zaletą takiej pracy jest fakt, iż najczęściej odbywa się ona zdalnie.

Praca w międzynarodowej, dużej korporacji i w prestiżowych agencjach reklamowo - marketingowych jest związana z wynagrodzeniami rzędu nawet i 5-6 tysięcy złotych miesięcznie (netto).
 
Reply
#4
Jakie wykształcenie musi mieć copywriter i ile lat doświadczenia w pracy zawodowej, aby móc zarabiać faktycznie kwoty rzędu 5-8 tysięcy złotych miesięcznie? Czy jest to kwota netto czy brutto? Brzmi to bardzo zachęcająco, czy potrzeba specjalistycznych studiów podyplomowych czy wystarczą studia dzienne z zakresu np. marketingu?
 
Reply
#5
Wykształcenie w zawodzie copywritera nie odgrywa większej roli, przy czym mile widziane w tej branży jest wykształcenie humanistyczne, dziennikarskie - coś w tym kierunku, gdyż jak wiadomo - copywriter dużo pisze, musi mieć też wiedzę w określonym temacie (aczkolwiek to może zawsze w szybkim czasie przyswoić). Ważną cechą copywritera jest również jego wszechstronność i elastyczność.

Oczywiście, aby copywriter faktycznie zarabiał te 5-8 tysięcy złotych miesięcznie, musi posiadać duże doświadczenie, najczęściej podczas pracy przy dużych projektach lub dla wielkich firm. Tyle wynoszą zarobki copywritera w Warszawie w agencji reklamowej, freelancer takich pieniędzy nie zarobi, gdyż nie dałby rady samemu obsłużyć takich dużych kampanii i klientów.

Czy te zarobki są podane w kwocie netto czy brutto - raczej jest to wynagrodzenie brutto. Nie potrzeba specjalistycznego wykształcenia, bardziej liczy się doświadczenie.
 
Reply
#6
(20-05-2014, 22:00 )e-zarobki napisał(a): W ostatnich czasach mocno na znaczeniu zyskuje zawód copywritera. Ile zarabia copywriter? Zarobki copywritera w agencji reklamowej w dużym mieście wynoszą najczęściej około 2-3 tysięcy złotych. Co najważniejsze, jako copywriter mogą pracować osoby bez specjalnego wykształcenia, jednak preferowane jest wykształcenie humanistyczne - filologia polska, dziennikarstwo, komunikacja społeczna i media internetowe.
W przypadku, gdy copywriter pracuje jako freelancer i ma dużo zleceń, cieszy się popularnością, może zarobić nawet i 5 tysięcy złotych miesięcznie.

Zarobki copywritera są uzależnione od ilości tekstów jakie napisze, ewentualnie od ilości słów, bądź znaków (ze spacją lub bez) - copywriting obejmuje także pisanie tekstów reklamowych.
 
Reply
#7
Dlatego właśnie najlepiej zarabiają copywriterzy piszący slogany reklamowe, hasła na bilbordy w dużych agencjach reklamowych, które pracują i tworzą reklamy, kampanie reklamowe dla wielkich i znanych firm. Tak jest po prostu najkorzystniej, bo pracownik cieszy się poważaniem, doświadczeniem i agencje reklamowe mu dużo płacą w takich przypadkach.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#8
Mam znajomego, który pracuje jako copywriter w agencji reklamowej w Warszawie. Posiada 5 lat doświadczenia i zarabia 4500 zł netto.
 
Reply
#9
Tak się składa, że copywriter ma może i duże zarobki, ale z drugiej strony musi bardzo dużo robić.
Zapraszam na profesjonalny kurs, dzięki którym Twoje umiejętności (i zarobki!) na rynku pracy znacząco wzrosną.
 
Reply
#10
5000 tyś zł? 5 milionów polskich złotych? Chciałbym zarabiać 5 milionów złotych za bycie copywriterem. Naprawdę. Troszkę nieudolna reklama.
 
Reply
#11
What the fuck? Twój post zniknął żeby pojawić się pod moim z poprawioną kwotą? To teraz już nie zarabia 5 milionów tylko 5 tysięcy? To jednak się nie opłaca.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile zarabia statysta w serialu?
Praca statysty w serialach wydaje się być ciekawą przygodą. Czy ktoś z Was wie, ile zarabiają tacy statyści i na jakiego rzędu wynagrodzenie mogą liczyć? Jak zapewne można się domyślać, jest to wynagrodzenie jednorazowe, ale czy oprócz niego coś jeszcze przysługuje? Dajcie mi znać, jeśli wiecie o tym i gdzie ewentualnie są rekrutowani tacy statyści.
commit 3 9,825 13-10-2016, 0:03
Ostatni post: MeganBrowsing: 1 gości