• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Kierunki studiów po profilu matematyczno - geograficznym (mat-geo)?
#1
Jakie kierunki studiów mogę studiować i co polecacie wybrać po profilu matematyczno-geograficznym? Czy po tym profilu jest szansa aby wybrać się na geodezję czy są może inne kierunki? Które z oferty PWSZ polecicie a może doradzicie wybrać całkiem coś innego na innych uczelniach które dobrze by odpowiadały temu profilowi?
 
Reply
#2
Mówiąc ogólnie, po liceum matematyczno-geograficznym możesz iść na każde kierunki studiów na których wymagana jest matura z matematyki oraz geografii, pod warunkiem, że zdajesz geografię jako dodatkowy przedmiot.

Profil matematyczno geograficzny bardzo dobrze przygotowuje do studiów na kierunkach ścisłych. Wiedza zdobyta na tym profilu w szkole średniej bardzo dobrze przydaje się na kierunkach studiów takich jak: matematyka, ekonomia, rachunkowość i finanse, geografia, geologia, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, inżynieria środowiska. Mówiąc ogólnie, profil ten najlepiej przydaje się w przypadku osób, które planują studia oparte na geografii.
 
Reply
#3
Tak na prawdę możesz iść na studia w dowolnym interesującym Cie kierunku Uśmiech
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie kierunki studiów po biol-chemie?
Na jakie kierunki studiów można iść po skończeniu klasy biol-chem w liceum ogólnokształcącym? Chodzi mi nie tylko o takie kierunki które są na PWSZ ale takie najbardziej mnie interesują bo tutaj planuje chyba studiować. Generalnie kończyłam klasę biologiczno - chemiczną, zatem zdawałam maturę z biologii i chemii rozszerzoną. Jakie kierunki polecacie studiować? Co warto a czego nie warto studiować po takim profilu wykształcenia?
ankara 2 6,630 21-08-2014, 19:53
Ostatni post: spamer24Browsing: 1 gości