• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Po jakich studiach jest dobrze płatna praca?
#1
Cześć
Mam pytanie po jakich studiach jest teraz dobrze płatna praca? Jakie studia muszę skończyć aby znaleźć dobrze płatną pracę? Jakie studia muszę skończyć aby w ogóle znaleźć pracę gdzie dobrze zarobię??
Co polecacie studiować aby dobrze zarobić?
 
Reply
#2
Zobacz na wątek niżej: Jakie studia gwarantują dobrą pracę?. Prawda jest taka, że jedynie po studiach technicznych jest dobrze płatna praca. Absolwenci studiów inżynierskich tuż po ukończeniu studiów zarabiają nawet i 4 tysiące złotych brutto.
 
Reply
#3
Dobrze, ale nie wciskajcie ludziom informacji, że wystarczy pójść sobie na najbardziej elitarny kierunek gwarantujący dziś pracę, jakim jest informatyka i już praca sama nas znajdzie. Bez własnego wkładu w dalsze rozwijanie się i dokształcanie na próżno jest nam szukać pracy. Same studia i ich skończenie nawet na najlepszej uczelni nie zagwarantuje nam pracy po skończeniu tychże studiów.
 
Reply
#4
Po każdym kierunku studiów można znaleźć dobrze płatną pracę. Prawdą jest, że są prace, które nie wymagają skończenia określonych kierunków studiów i dobrze takim absolwentom się wiedzie, o ile oczywiście wcześniej znajdą taką pracę. Liczy się wiedza i doświadczenie a nie wykształcenie tak naprawdę.

Dobrze płatna praca czyli to taka, w której dostaje się 3 tysiące netto miesięcznie - tyle wg mnie wynosi minimalny próg dobrze płatnej pracy.
 
Reply
#5
Dobrze płatną pracę można dostać i po technikum. Zależy ile pracy i serca wkłada się w to, co się robi. Trzeba się wybić a nie być tylko kolejnym przeciętniakiem.
 
Reply
#6
No i z tym się zgodzę. Po technikum też można znaleźć fajną pracę, aczkolwiek trzeba się na prawdę wybić.
Zapraszam na profesjonalny kurs baristyczny w Krakowie, dzięki którym Twoje umiejętności (i zarobki!) na rynku pracy znacząco wzrosną.
 
Reply
#7
Całkiem dobre dochody przynosi tzw coaching. Ostatnio na wykopie było ciekawe znalezisko o tym, że gość porzucił programowanie na rzecz prowadzenia szkoleń, coachingu. Zarobił w 2016 roku niecałe 200k zł na tym.
 
Reply
#8
Też o tym słyszałem.
W Polsce jednym z bardziej znanych trenerów - bo chyba to jest lepsze słowo niż coaching jest Mateusz Grzesiak czy Piotr Tymochowicz. Nawet Tusk miał swojego trenera jakim był Igor Ostachowicz. Zarobki w tej branży rzeczywiście są duże. Nie każdy ma do tego predyspozycje, ale nie warto na starcie skreślać swojej osoby - bo teoretycznie wszystkiego można się nauczyć. Widziałem, że w Szkole Trenerów Ster (z Krakowa) mają program na 2017 rok.
 
Reply
#9
Witajcie,
Łatwiej chyba wymienić po jakich kierunkach NIE ma dobrze płatnej pracy. Ale i tu są wyjątki, Nawet po socjologii niektórzy zostają dyrektorami i to, bynajmniej, nie dyrektorami szkoły. Socjologia, wychowanie przedszkolne, politologia, fizyka teoretyczna, ...
 
Reply
#10
Z drugiej strony, czy aby zdobyć dobrze płatną pracę trzeba koniecznie skończyć studia??
 
Reply
#11
(17-03-2018, 10:23 )gimber napisał(a): Z drugiej strony,  czy aby zdobyć dobrze płatną pracę trzeba koniecznie skończyć studia??

Nie jest to warunek konieczny.
Na dobre zarobki mogą liczyć technicy różnych zawodów.
- technicy weterynarii - przykładowy kierunek.
- technicy budownictwa;
- technicy mechatroniki.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile kosztują książki, notatki, ksero na studiach na 1 roku?
Ile trzeba zapłacić na pierwszym roku np ekonomii na począku na wszystkie materiały do nauki typu książki i czy książki są potrzebne czy biblioteka ma takowe do np kserowania???
nikolas 4 3,325 25-02-2016, 11:39
Ostatni post: aktep130Browsing: 1 gości